Životopisy a reportáže

Volodymyr Zelenskyj

„Volodymyr Zelenskyj“ je životopis, po ktorom som siahla okamžite, ako som videla, že vyšie slovenský preklad u @lindeni.sk 📖
Čakala som najmä udalosti od 24.2.2022 a našla som omnoho viac. Ako autor sám píše:

"Človeka, ktorý bez politických skúseností a relevantných znalosti sľúbil Ukrajincom zmeniť štát. Človeka, ktorému zverilo svoje hlasy 13,5 milióna voličov. V tejto knihe nebude žiadne moralizovanie, predsudky ani manipulácia. Len fakty. Chcel som iba nakresliť portrét šiesteho prezidenta Ukrajiny bez mejkapu herca."
Sergej Rudenko
Autor

Kniha obsahuje mnoho informácií, úspechov a prešľapov prezidenta. Autor opisuje udalosti od predvolebnej kampane, prácu v úrade až po udalosti, ktoré sa odohrávajú po 24.2.2022. Namiesto prezidenta mieru sa z neho stal prezident vojny, ktorý sa rozhodol bojovať za slobodu a nezávislosť Ukrajincov. 

Ako to všetko dopadne, to nám povie budúcnosť, ale v tejto knihe si prečítaš, aký človek sedí na stoličke prezidenta. Ja osobne mám ku chybám prezidenta pochopenie, pretože každý z nás ich robí, ale dôležité je, ako sa v tej správnej chvíli budeme správať. Vďaka tejto knihe som nazrela do zákulisia politiky a diplomacie.

A moje odporučenie? Aj keď má kniha životopisný alebo skôr politologický charakter, číta sa pomerne ľahko a informácie autor podáva jednoducho. Naozaj v knihe nenájdeš žiadne posudzovanie alebo prezentovanie osobných názorov. Nájdeš v nej prehľad udalostí, ktoré si sa z médií takto podrobne nedozvedel/a a názor si už musí urobiť čitateľ sám.

Kniha má jednoznačne moje 5/5
5/5

Takto by životopisy mali vyzerať. Fakty, jednoducho podané bez zbytočných omáčok a usudkov.

Ďakujem @lindeni.sk a @albatrosmedia.sk za poskytnutie recenzný výtlačok knihy.📔
A nech nezabudnem, kniha je vydaná aj v českom preklade v @knihazlin a ten má dokonca aj audiopodobu u @voxi.audioknihy 🙃

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *