Životopisy a reportáže

Vinný od narodenia

Dnes som dopočúvala knihu „Vinný od narodenia“, ktorú mi venovali z Publixing na recenziu. Je to moja audio prvotinka.

 

Dlhšie som rozmýšľala, čo k tejto knihe napísať?🙏 Vedela som, že táto kniha je bestseller, že je okolo nej veľký boom. Bookstagrameri a bookyoutuberi sa predbiehali, kto čo o nej napíšem 🙏
 
Ja som si klasicky dala čas… Vedela som, že si túto knihu chcem prečítať alebo vypočuť, pretože som sa chcela dozvedieť viac o aparteide v Juhoafrickej republike. Veď viete, že milujem históriu a či chceme alebo nechceme, aj takéto „systémy“ existovali.
 
„Vinný od narodenia“ je kniha s príbehom. Príbehom Trevor Noah , ktorý sa narodil čiernej žene a bielemu mužovi, ktorý ako chlapec zažil neprijatie spoločnosťou, v ktorej žil, ktorý prežil fascinujúci život, ktorý sa z časti dokázal prisposobiť a aj neprospisobiť.
 
Poviem ti, príbeh Trevora je fascinujúci. Dozvedela som sa o jeho detstve, dospievaní, rodine a spoločnosti toho naozaj veľa. Veľa vysvetľuje a objasňuje. Pre mňa je to dôležité, pretože napríklad biela žena zo strednej Európy, ako ja ani netuší v akých podmienkach vyrastali deti v Juhoafrickej republike. Vďaka tejto knihe som si toho uvedomila veľmi veľa – aj o spoločnosti a aj o svojom živote.
 
Kniha určite bude vhodná nie len pre nadšenca histórie. Knihu by si mal prečítať/vypočuť každý, kto hľadá netradičný inšpiratívny príbeh. Nájdeš v nej príbeh chlapca a neskôr muža, ktorý sa „pobil“ s osudom aj spoločnosťou za svoj život a svoje šťastie. Niekedy bude kniha náročnejšia a inokedy sa budeš smiať. Určite v tebe zanechá veľa emócií a inšpirácie.
 
Asi sa zo mňa stal fanúšik audiokníh 😁
Michal Domonkoš túto knihu prerozprával a odviedol perfetknú prácu.
Počúvala som ju cez aplikáciu Audiolibrix.
Rozhodne vám knihu „Vinný od narodenia“ odporúčam 🙏
 
Poznáš túto knihu? 
Počúvaš audioknihy?
Určite mi to napíš do komentára.👇
Moje hodnotenie je 5/5
5/5

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *