Životopisy a reportáže

Sestry Douglasové

Poznáš parfumériu Douglas? Už niekoľko rokov sú aj na našom trhu. Nuž, táto kniha v sebe ukrýva jej príbeh.

 

Po prvých stranách som sa zaľúbila. Ponorila som sa do nádherných vôní, do sveta pred 1. svetovou vojnou, do sveta módy a krásy. Pri každom opise som si všetko predstavovala, všetky tie vône.😍 Vedel/a si, že fabriku na výrobu mydla založil škót menom John Douglas po prisťahovaní do Hamburgu v roku 1821? 
Áno, milujem históriu a milujem čítanie o nej, ale ešte viac milujem takéto príbehy. Jeden človek, jedna vášeň, jeden sen, ktorý sa stal skutočnosťou a pretrval generácie až dodnes. Prečítala som si o začiatkoch, o tom ako podnik prechádzal z jedných rúk do druhých… O žene na čele fabriky v roku 1909. O výlete do Paríža, o stretnutí s Coco Chanel a takto by som mohla pokračovať donekonečna.

„Opatrne prechádzala prstom po flakóne a prezerala si regály. Všetky tie krásne fľaštičky ju napĺňali hlbokou spokojnosťou, napokon, ukrývali sa v nich najkrajšie vône sveta.“

 

Táto kniha bola pre mňa tá správna voľba. Autori píšu ľahko a zrozumiteľne. Pri knihe som si oddýchla a príbeh, ktorý ukrýva ma inšpiroval. Ako veľké plus je určite, že príbeh je pomerne rýchly. Ani chvíľku som sa nenudila, vždy sa niečo dialo. Takže si myslím, že táto kniha bude aj pre náročnejšieho čitateľa a pre niekoho, kto nemá rád zdĺhavé opisy a nekonečne dlhé scény.

„Ako keby sa v jednej kvapke ukrývali všetky orgovány sveta.“

 
Tak pre koho je táto kniha?
Pre milovníka silného príbehu. Pre niktoho, kto chce oddych či sa ponoriť do dôb dávno minulých a zažiť niečo neobyčajné. Priprav sa na príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami. Viac sa dozvieš od autorov v knihe, presne ti napíšu, ako pátrali po všetkých informáciách.
 
Ďakujem vydavatelstvu Tatran za recenzný výtlačok.
Moje hodnotenie knihy je 4,5/5
4.5/5
Čo ty a takéto pekné príbehy?
 
P. S.: Táto kniha pohladila moje zmysly a predstavovala som si opisované vône.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *