Životopisy a reportáže

Influencer

Dnes ti poviem niečo o knihe „Influencer“. Ja „Milana bez mapy“ sledujem už roky, má jeden z prvých profilov, ktoré som tu na Instagrame začala sledovať. Našla som ho cez jeho blog a cestujem s ním aktívne od doby corony, kedy som ja cestovať nemohla (a ešte nemôžem, veď viete) a naberám inšpirácie na čas, kedy budem môcť cestovať. 😁

Keď mu vyšla kniha, vedela som, že ju chcem. Teda skôr, že ju musím mať. Áno, mám málo kníh na recenziu, knihy nemám v každom kúte domu a potrebovala som ďalšiu.😁 Knihomoľ pochopí, o čom rozprávam.😅 Tak som si knihu kúpila a pekne mi na poličke počkala až doteraz, kedy som na ňu dostala chuť a prečítala som ju. Takže keď si ju kúpiš aj ty, čo v nej nájdeš?👇🏻

Nečakaj nejaký cestopis alebo cestovateľský bedeker (alebo ako sa taký typ kníh volá). Milan ti v tejto knihe ukáže druhú stranu cestovateľa (alebo influencera), ktorú bežne na sociálnych sieťach či blogu neuvidíš. Keď budeš túto knihu čítať, budeš mať pocit, že ti ukazuje kúsky seba a svoje zážitky trošku inak. Prežiješ s ním nesprchovanie na odľahlej farme na Havaji aj desivú búrku v Austrálii. Na 200 stranách tejto knihy ti Milan vyrozpráva svoje skúsenosti, zážitky, pocity aj svoje emócie. Zistíš, čo všetko je skryté za pekným blogom či fotkami na Instagrame.

Táto kniha je podľa mňa pre každého, kto je pripravený na pravdivé rozprávanie blogera a influencera o jeho živote a práci, ktorá má dve strany – jednu, ktorú ukazuje svetu a druhú, ktorú čiastočne opisuje aj v tejto knihe.

LA moje odporučenie asi zakončím tým, že Milan má u mňa 5/5 a použijem jeho citát, ako inšpiráciu, pretože mám z potulkách po svete (aj keď ich je podstatne menej, ako tých Milanových) rovnakú skúsenosť:

"Na cestách som stretol toľko dobrosrdečných , usmievavých ľudí, ochotných pomôcť a poradiť, až mi chvíľami bolo ľúto, akí sú Slováci uzavretí a podozrievaví voči cudzím ľuďom. Nuž, máme sa čo učiť."
Milan bez mapy
Autor

Ja osobne som sa s mnohými Milanovými tvrdeniami stotožnila a chcem čítať a odporúčať viac takýchto kníh 🙏🏻
Určite daj Milanovi bez mapy šancu vytrhnúť ťa z kancelárskej stoličky.

"Málokto si však uvedomuje, že tí ľudia, ktorým v posledných rokoch radi hovoríme influenceri, často zdieľajú iba to najlepšie zo dňa. Vrátane mňa. Samozrejme, nájdu sa takí, ktorí ponúkajú aj to negatívne. Svetové problémy, deti, ktoré potrebujú zbierku na operáciu, či koaly, čo prišli o domov pri požiari v Austrálii. Tých však po čase prestávame sledovať. Negatívneho máme v živote viac než dosť."
Milan bez mapy
Autor

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *