Životopisy a reportáže

Domáci chlieb a iné dobroty

Každý o mne dobre vie, že ja naozaj rada pečiem. Preto som si od vydavateľstva Zelený kocúr zobrala túto knihu.


Poznáš to, začala korona a mňa zaplavila vlna postov na sociálnych sieťach, ako všetci pečú kvaskový chlieb. Popravde vystávanie a obrábanie cesta póldňa, to nie je nič pre mňa. Ja som chlieb, rožky, vianočku a ešte iné dobroty nazývané pečivo piekla dávno pred corona pandémiou. Táto kniha mi rozšírila obzory. Ani si nevieš predstaviť.

Autorka ťa privíta 12 krokmi, ktoré ťa naučia pracovať s cestom a ešte omnoho viac. Chlieb nie je len múka, voda, soľ a droždie. Samozrejme sú potrebné, lebo bez nich by chleba nevznikol, ale potrebuješ ešte omnoho viac. Nebudem ti tu všetko opisovať, ale napíšem to jednoducho. Ak si ešte nepiekol/a chleba alebo čokoľvek z pečiva, tak si myslím, že to s touto to hravo zvládneš.
Určite to bude trvať kým nadobudneš potrebnú prax, ale ja som presvedčená, že táto kniha ti veľmi pomôže. Sama som niekoľko receptov upiekla a nemusela som v nich nič meniť. Sú dokonalé presne tak, ako sú.
 
Pre koho je táto kniha?
Podľa mňa pre začiatočníka aj pokročilého. Jednoducho pre každého, kto si chce doma piecť úžasné pečivo. Pridaj trochu lásky a pochutnáš si.
Moje hodnotenie je 4,5/5
4.5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *