Zdravie a životný štýl

Život na našej planéte

Keď som začala túto knihu čítať, mala som pripravené farebné nálepky, aby som si vyznačia zaujímavé pasáže a vedela sa k nim vrátiť. Ak by som chcela používať takéto označovače, musela by som označiť každú stranu a každý odsek tejto knihy.

Kniha prináša príbeh o ľudstve a jeho najväčšej chybe všetkých čias a o tom, ako ju môžeme napraviť, ak začneme konať ešte dnes.


Autor knihy David Attenborough ako evolučný biológ, ktorého určite poznáš z rôznych dokumentov o prírode, čitateľovi v pravej časti knihy rozpráva o jeho živote, práci, evolúcii, biodiverzite a o fascinujúcom živote rôznych druhov na Zemi. Svoj príbeh rozpráva naozaj skvostne. Časti jeho života sú rozdelené do menších podkapitol podľa rokov. Toto delenie pridáva na prehľadnosti knihy, ale aj k jej lepšiemu a rýchlejšiemu čítaniu.

Druhá časť knihy bola pre mňa najviac šokujúca. David Attenborough dokázal na doslova pár stranách vystihnúť stav, ktorý čaká nás a našu Zem. Z obsahu ti neprezradím veľa, aby som ti nezobrala zážitok z čítania.


V poslednej kapitole sa dozvieš pohľad autora na budúcnosť, na možnosti nápravy a zistíš aká je zmena potrebná.

Knihu odporúčam každému bez rozdielu veku či záľub. Nemusíš byť milovníkom prírody, aby ťa táto kniha oslovila. Knihu prečítaš doslova za pár hodín. Ukáže ti nový pohľad na svet a jeho smerovanie. Dokonca aj keď nie si „eko“ nadšenec, po jej prečítaní budeš chcieť zlepšiť svet.


Moje hodnotenie: 5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *