Zdravie a životný štýl

Žijeme zodpovedne?

Dnes som mala v pláne pridať úplne iný príspevok, ale dozvedela som sa informáciu, o ktorú sa s tebou chcem podeliť. Nie som za rozpisovanie dlhých príspevkov, ale ak máš chvíľu čas, prečítaj si môj príspevok dokonca a napíš mi svoj názor do komentára.
 
Vieš, že od 13.05.2021 žijeme na ekologický dlh?
Včerajší deň bol tzv. „Earth Overshoot Day“ a od dnes už žijeme na dlh. Tento deň sa sleduje od 70. rokov minulého storočia a postupne sa tento deň mení… ale k horšiemu. Pred 20 rokmi bol tento deň určený na 20. september a v roku 2021 to bolo 13.5. Smutné… Nebudem sa hrať na svätú, týmto eko problémom som dosť dlho nevenovala moju príliš veľkú pozornosť, ale už venujem a chcem rozširovať dôležité informácie a fakty o tomto probléme čo najviac.
 
 

Aj z tohto dôvodu ti idem odporučiť knihu „Žijeme zodpovedne?“. Môžeš polemizovať či sú knihy eko, ale dohodnime sa, že nebudeš. Teraz sa sústreď na fakt, že si máš túto knihu prečítať a začať z nej postupne rady praktizovať vo svojom živote.
 
Pre mňa najlepší citát z knihy, ktorý opakujem už dlho: „Nevyhadzujte všetko, len aby ste mohli začať odznova – snažte sa predĺžiť životnosť toho, čo už máte.“
 
Kniha „Žijeme zodpovedne?“ nemá slúžiť ako podrobný návod na každú oblasť života. Kniha slúži ako začiatok, alebo odrazový mostík k uvedomeniu si problému a k začiatku lepších riešení. Prečítaš si v nej naozaj užitočné a praktické rady, ako môže jednotlivec zlepšiť svoj zodpovedný prístup v danej oblasti života. Kniha dáva praktické rady o ekologických alternatívach k bežným návykom.Keď každý začneme od seba, vtedy sa veci pohnú k lepšiemu.
 
Už nejaký čas sa zaoberám myšlienkou ako žiť viac eko. Nie preto, že je to moderné… Chcem žiť viac eko, lebo milujem prírodu a chcem, aby si ju mohli užiť aj ďalšie generácie (aj keď deti nemám, záleží mi na tom).
 
Keď každý prispejeme bude sa nám aj budúcim generáciám žiť lepšie. Pridáš sa ku mne?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *