Zdravie a životný štýl

Zelené klamstvo

Touto knihou budem ešte pokračovať na „Eko“ tému. Knihu Zelené klamstvo som prečítala už pred nejakým časom, ale nevedela som čo konkrétne k nej napísať.
 
Táto útla knižka v sebe skrýva veľa zaujímavých a znepokojujúcich informácií. Tak nejako prirodzene nepredpokladám, že by mi niekto klamal. Áno, mám ružové okuliare. Viem o tom a táto vlastnosť mi občas komplikuje život. 🙂 Ale vrátim sa naspäť k obsahu tejto knihy…
 
 
Aký z nej mám pocit? Zhrnula veľa čiastkových informácií, ktoré som už mala, do jedného celku a trochu mi otvorila oči. Veľké firmy, ktoré majú (podľa môjho názoru) morálnu povinnosť postupne zlepšovať svoje postupy a technológie, prezentujú ako tieto kroky robia, ale pravda je niekde úplne inde. Napríklad známe textilné firmy ako H&M, C&A, KiK, alebo firma ako IKEA či firma BP (možno si pamätáš ropnú haváriu z roku 2010 v Mexickom zálive) a mnoho iných spoločností marketingovo prezentujú informácie, ktoré sa pravde ani zďaleka nepribližujú. Firmy sú kritizované za svoju činnosť a je žiadaná náprava, ktorá však prichádza veľmi pomaly.
Po prečítaní knihy mám len dve otázky:
Dokedy sa budeme klamstvám prizerať?
Dokedy si budeme myslieť, že nám poškodzovanie našej krásnej planéty bude prechádzať?
 
Vydavateľstvo Premedia ďalšou knihou zo svojej edície Civilizácia opäť nesklamalo.
Moje hodnotenie: 4,5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *