Zdravie a životný štýl

Zdravé nohy

Myslím, že kto ma sleduje už nejakú dobu, dobre vie, že milujem chodenie „na boso“. Áno, ja a moje prechádzky po záhrade… 😍 Nohy sú tie, ktoré nás celý život nosia. Nohy sú tou časťou tela, ktorej sa až tak ľudia nevenujú. (podľa môjho skromného názoru)

 

Mojimi nohami som sa začala viac zaoberať, keď som musela v zamestnaní nosiť lodičky. Byt pre mňa 8 a viac hodín denne v takomto druhú obuvi nebola sranda. Tak, už vieš pár dôvodov, prečo som po tejto knihe siahla ja. Teraz ti v krátkosti opíšem, čo v knihe nájdeš, keď si ju zaobstaráš.👣

 

Autorka ti v knihe vysvetlí, ako a prečo sú zdravé chodidlá a nohy potrebné pre tvoj život. Opíše ti jej program „Zdravé nohy“ – ako ho zostavila, akú má prax, čo všetko obsahuje a aj čo ti všetko prinesie. Jednu kapitolu autorka venuje zoznámeniu s chodidlami – podľa mňa veľmi dôležitá časť knihy, vďaka ktorej porozumieš chodidlám a chôdzi. A samozrejme v knihe nájdeš 4- týždňový program.
 
V celej knihe nájdeš množstvo cvičení, návodov na pozorovanie a postupov na zlepšenie kondície chodidiel. 
 
Možno si hovoríš, že nemáš žiadne problémy s nohami, tak túto knihu nepotrebuješ. Ak ťa teda nikdy neboleli kolená, bedrá či chrbát, tak ber túto knihu, ako možnosť prevencie pred bolesťou či možným budúcim ochorením. Uzavreté topánky, častokrát nepohodlné, sedavý spôsob života či nesprávne držanie tela – to sú všetko veci, ktoré sú spojené s našou dobou. Táto kniha ti dá ľahký návod, ako si môžeš trošku pomôcť bez liekov či lekárov.
 
Ja som všetko z tejto knihy poctivo skúšala a budem to praktizovať aj naďalej. Ideš do toho aj ty?
 
Ďakujem vydavatelstvu Tatran za recenzny vytlacok knihy.
Moje hodnotenie 5/5
5/5

Nič mi v tejto knihe nechýbalo. Jednoducho a pochopiteľne napísaná kniha s kopou potrebných informácií a cvičení.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *