Zdravie a životný štýl

Prorok

O knihe „Prorok“ som počúvala najmä od zahraničných knižných fanúšikov. Pred niekoľkými rokmi prešla mojimi rukami a už vtedy sa mi veľmi páčila, ale občas sa stáva, že na knihu jednoducho zabudnem (preto som si vytvorila blog, aby som už na žiadnu knihu nezabudla) a občas sa mi kniha vráti do života, tak ako táto. Som rada, že ju @lindeni.sk vydalo a stala sa súčasťou mojej knižnice.📖 Táto útla 120 stranová knižka v sebe ukrýva mnohé. Ja už teraz viem, že sa k nej budem vracať často. Toľko múdra a krásnych vecí nenechám len tak zapadať prachom.🙏🏻

Ako píše v predslove @rupikaur_ : 

"Nesľuboval totiž, že život bude ľahký. Pripúšťal, že život je zložitý, no vesmír nám dal do vienka všetky potrebné nástroje, aby sme tieto ťažkosti dokázali prekonať."
Rupi Kaur
Autorka

Síce je „Prorok“ radený do náboženskej/spirituálnej literatúry, nemala som z neho takýto pocit. Kniha napísaná v 30. rokoch 20. storočia mi silno prehovárala do duše v rôznych oblastiach života. Neprestáva ma farcinovať, ako autor rozmýšľal a ako by som si takmer každu vetu z tejto knihy chcela zvýrazniť. Mnohé myšlienky som si zobrala za svoje a mnohé sa mi stali inšpiráciu k ďalšiemu bádaniu, zlepšovaniu môjho myslenia a práci na sebe.

Rozhodne knihu odporúčam každému, kto má otvorenú myseľ a hľadá myšlienky (do veľkej miery filozofického charakteru) na inšpiráciu k zamysleniu do každodenného života.

"Ak vás láska k sebe povolá, nasledujte ju, i keď sú jej cesty ťažké a príkre. A podvoľte sa, nech si vás privinie pod svoje krídla, i keď vás v nich skrytý meč nože zraniť. A keď k vám prehovorí, uverte jej, hoci jej hlas môže rozmetať vaše sny ako severák, čo sa preženie záhradou a premení ju na pustinu."
Chalíl Džibrán
Autor
"Prorok" má u mňa 5/5
5/5

Je to útla knižka plná silných myšlienok, ktoré by si nemal/a prehliadnuť a určite by nemala chýbať aj v tvojej knižnici. Keď prečítaš túto knihu, už nebudeš svet vidieť tak, ako doteraz.
Pre mojich českých sledujúcich, kniha vyšla tiež tento rok v českom preklade v @leda.cz 🙏🏻
Chystáš sa na ňu aj ty?📔

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *