Zdravie a životný štýl

Príručka pre milovníkov kávy

Do rúk sa mi dostala táto malá útla knižôčka. Áno, ja som milovníčka čajov, ale dobrou kávou nepohrdnem. Keďže moja vlastnosť, občas trochu otravná, je vedieť čo najviac o veľa veciach. Preto som si vybrala od AlbatrosMedia recenzný výtlačok.

Čo v „Príručka pre milovníkov kávy“ nájdeš?

„Káva je nepochybne jeden z najvýznamnejších svetových nápojov.“ Na začiatku si prečítaš čo je káva, dozvieš sa niečo málo z jej histórie aj z čoho sa to jedno malé kávové zrnko skladá, ako sa káva pestuje, zbiera a praží, aké sú kávové tradície vo svete.

 

Mňa osobne zaujala najviac časť, ktorá opisuje kávové trendy vo svete a rôzne variácie tradičných espresso nápojov.

Naozaj sa dozvieš mnoho zaujímavostí a veľa pojmov pochopíš. Viem, že kávový nadšenci v tomto budú mať jasno, ale bežný človek a „pijan“ kávy nevie, aký je v druhoch kávy rozdiel. Táto knižka ti to jednoducho vysvetlí. „Espresso môže byť názov pre konkrétny nápoj, ale pre prvú a poprednú metódu prípravy kávy.“ Takže si môžeš prečítať o druhoch ako Espresso, Lungo, Macchiato, Cortado či Cappuccino a zistiť ako sa pripravujú alebo kde je ich pôvod.

Takže pre koho je táto káva vhodná?

Určite by nemala chýbať v knižnici milovníka kávy, veď to je v názve. Myslím, že táto knižka bude super darček dokonca aj pre človeka, ktorý nie je knižný nadšenec. Príručka je napísaná pútavo, má len 140 malých strán a samozrejme môžeš ju prečítať naraz za hodinku či dve alebo ju čítať každé ráno pri svojej šálke chutného espresso nápoja. Kniha je základný sprievodca svetom kávy. Ak by si chcel/a hlbšie informácie o káve, budeš musieť siahnuť po inej, o niečo obšírnejšej, knihe. Ak si knihu kúpiš ako krátkeho a milého sprievodcu do sveta kávy, určite nebudeš sklamaný/á.

 

Tak čo, si milovník/čka kníh a ideš si rozšíriť svoj obzor vo svete kávy?

Moje hodnotenie 5/5
5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *