Zdravie a životný štýl

Obličejová jóga

O joge už snáď počul každý z nás, ale počul/a si o tvárovej jóge? Áno, správne tušíš, táto kniha je o precvičovaní tvárových svalov.

Kniha je vyrobená z kvalitného materiálu, takže keď si ju zaobstaráš a preštuduješ jej praktickú časť, tak si ju rovno zober si kúpeľne pred zrkadlo. Prvá časť knihy je teória, kde sa dozvieš informácie zo sveta tvárovej biológie, takže kosti, svaly, starnutie, vrásky aj o rôznych problémoch, ktoré sú spojené s oblasťou tváre. Autorka sa venuje aj podobnému vysvetleniu tvárovej jógy a jej účinkom. Po krátkej inštruktáži ťa autorka prevedie cvikmi pre úplných začiatočníkov až po mierne pokročilých. Pri každom cvičení je fotkou znázornené, ako ma cvik vyzerať, je k nemu popis v podobe účinkov cviku, podrobného opisu praktizovania cviku a aj potrebné upozornenia.

Kniha je napísaná v českom jazyku. Praktizovanie cvikov z tejto knihy ťa neomladí o 15 rokov, ale mala by ti zabezpečiť pružnú/zdravšiu pokožku pokožku a spomaliť tvorbu vrások. Je vidieť, že si autorka dala záležať na obsahu aj vizuálnej stránke knihy, fotky naozaj pomáhajú pri cvičení.

Kniha má moje 3,5/5
3.5/5

 Počas prechádzania knihy som stále mala pocit, že mi v nej niečo chýba. Mrzí ma, že rozsah knihy nie je väčší a že sa autorka nevenuje viac praktikám masáže, ktoré podľa mňa tiež k tvárovej jóge patria.

Ďakujem @anag_volnycas za poskytnutie recenzný výtlačok knihy a za mnoho zaujímavých cvičení („ksichtov“) pred zrkadlom.

Už si počul/a o tvárovej jóge?🧘🏻‍♀️

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *