DIY postupy,  Zdravie a životný štýl

Macramé

Dnes začnem odporučením knihy „Macramé“. Na odporučenie tejto knihy som trošku pozabudla, takže idem napraviť svoj rest.😁 Macrame je technika viazania uzlov a vytvárania krásnych vecí. Táto kniha ťa (v českom jazyku) prevedie od úplných základov až po praktickú tvorbu.

Knihu odporúčam najmä začiatočníkom, pretože je v nej veľmi dobre prepracovaný základ techniky a viazania rôznych druhov uzlov, čo budeš potrebovať na ďalšiu tvorbu.

Snáď každé dieťa 90. rokov vytváralo náramky priateľstva a ani sme nevedeli, že v podstate ide o techniku macrame. Vďaka tejto knihe sa naučíš rôzne druhy uzlov a vďaka návodom sa naučíš okrem náramkov vytvárať aj listy či kvety. V knihe je mnoho fotiek a teda aj inšpirácie, na čo sa dá macrame použiť, napríklad pri tvorbe manžety na rukávoch, brošne, obrazu, ozdoby na kapelu, náhrdelníka atď.

Ak poznáš niekoho, kto je zapálený pre ručné práce a DIY projekty, táto kniha by mohla byť veľmi dobrý darček.🎁

Kniha má moje 2,5/5
2.5/5

Mrzí ma, že návody nie sú dosť podrobné pre úplného začiatočníka a v knihe sa nenachádza dosť inšpirácie pre pokročilého v tejto technike. Škoda že autorky nepridali do knihy pár desiatok strán naviac, to by kniha dostala 5/5.

Ďakujem @grada_sk za poskytnutie recenzný výtlačok. 📖

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *