Zdravie a životný štýl

Esenciální oleje

Knihu Esenciální oleje: kompletní příručka som si zobrala na recenziu najmä z dôvodu, že ma už nejakú dobu zaujímajú esenciálne oleje a aromaterapia.

Začnem tým, čo v knihe nájdeš. Prvá časť knihy sa zaoberá teóriou. Nájdeš tu základné informácie, ako funguje aromaterapia a aj ako používať esenciálne oleje. Myslím, že je táto časť knihy veľmi dobre spracovaná a začiatočník nadobudne základné vedomosti, ktoré bude potrebovať pri samotnej aromaterapii alebo aj pri práci s touto knihou.

Ďalej je rozsiahla časť knihy venovaná najčastejšie používaným esenciálnym olejom a aj doplnkovým olejom. Ku kuždému oleju sú vypísané základné informácie, niečo z histórie a aj na čo sa najčastejšie používa. 

A v druhej časti knihy nájdeš už tú praktickú časť. Obsahuje spôsobi miešania olejov a aj konkrétnu tvorbu olejových zmení a ich využitie. Nájdeš tu postupy na výrobu liečivých zmesí, na kozmetické procedúry aj na využívanie esenciálnych olejov v domácnosti.

Ak niekoho zaujíma aj spirituálne využívanie esenciálnych olejov, tak v tejto príručke nájde aj zmesy na vyrovnanie čakier, päť elementov aj planetárne elexíry. 

Musím pochváliť naozaj pekné fotografie a hladký odolný papier, vďaka ktorému budeš môcť knihu používať dlho bez známok poškodení.

Pre koho je táto príručka?

Kniha je rozdiahla a obsahuje mnoho informácií na jednom mieste. Niečo by som kde-tu doplnila, ale myslím, že bude veľmi dobrým spoločníkom pre začiatočníkov aj pre skúsených ludí, ktorí sa už aromaterapiou zaoberajú.

Moje hodnotenie 4,5/5
4.5/5

Myslím, že si táto príručka našla stále miesto v mojej knižnici a budem z nej čerpať hodnotné informácie.

Ďakujem vydavateľstvu Anag za poskytnutie recenzného výtlačku.

Ak chceš vedieť čím žijem, čo čítam a čo mám rada, tak klikni na odkaz a sleduj ma aj na mojich ďalších sociálnych sieťach.👇

2 komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *