Zdravie a životný štýl

Dych

Už nejakú dobu mám prečítanú knihu DYCH a aj pripravenú fotku. Moja otázka znie: Čo napísať o knihe, o ktorej si myslím, že je jedna z najlepších, ak nie aj najlepšia, akú som kedy čítala? 


Už keď vyšiel originál výtlačok a recenzie sa na mňa ešte nevalili z každej strany, vedela som, že si túto knihu chcem a musím prečítať. Moja pohodlnosť ma prinútila počkať až na slovenský preklad od Vydavateľstva Tatran.

Každý kto ma pozná vie, že mám s dýchaním problém už dosť dlhú dobu. Lekári len lamentujú a vždy riešia dôsledok nejakého môjho zdravotného problému… Málokedy sa nájde taký, ktorý chce zistiť aj príčinu môjho aktuálneho problémju.


Vďaka tejto knihe som toho veľa pochopila. Autor rozpráva svoj príbeh tak ľahko, pútavo a prepletá ho s vedeckými faktami, že popravde ani neviem, ako rýchlo som tú knihu prečítala.

Kniha ma prinútila robiť si poznámky a písať do nej… a to nikdy nerobím 🙂 Moje knihy vždy vyzerajú ako nové.

Prečo by si si mal/mala túto knihu prečítať aj keď si myslíš, že nemáš problém s dýchaním? Odpoviem ti podľa toho čo som z knihy pochopila ja. Berieš dýchanie ako úplne automatickú činnosť organizmu, ktorú potrebuješ na prežitie. Pravda je, že väčšina ľudí dýcha nesprávne, čo spôsobuje veľký rád zdravotných obmedzení či komplikácií (a nemusia súvisieť len s pľúcami). Preto ak chceš žiť lepší a kvalitnejší život, siahni po nej. Ak z nej využiješ čo i len pár rád, určite posunieš svoje zdravie do lepšieho stavu, v akom ho máš dnes.


James Nestor

„…každý nádych nám dáva novú energiu, kým každým výdychom odstraňujeme tú starú.“


Moje hodnotenie: 5/5 

2 komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *