Zdravie a životný štýl

Bylinková terapie

Za poslanie knižky na recenziu ďakujem vydavateľstvu Grada. Samozrejme ďakujem autorke Monike Golasovskej za jej prácu a nádherné dielo, veď čítaj ďalej a dozvieš sa, aká úžasná kniha uzrelo svetlo sveta.👇


Je o mne známe, že som sa začala zaujímať o bylinky. To bol hlavný dôvod, prečo som si od vydavateľstva vypýtala túto knihu. Keď mi prišla, všimla som si niekoľko veľmi zaujímavých a jedinečných vecí.

 

Kniha je vytlačená na kvalitnom lesklom papieri. Takže nejaký druh „ušpinenia“ znesie. Podľa mňa je to dosť dôležité. Keď robím nejakú tinktúru, čaj alebo čokoľvek iné, tak mám pri tom otvorenú aj knihu. Je veľmi dobré, že autorka myslela na tento fakt, keď vydývala túto knihu. Vďaka kvalitnému papieru bude kniha aj po rokoch listovania a používania vo veľmi dobrom stave.

Kniha je rozdelená do netradičných častí – podľa ročných období. S takýmto deleník knihy o bylinkách som sa ešte nestretla.

 

Autorka sa každému obdobiu venuje zvlášť. Dozvieš sa zaujímavosti k jednotlivých ročných obdobiam, o slovanských bohoch a dokonca aj o tradíciách spojených s rovnodennosťou či slnovratom.

 

Úžasné prepojenie byliniek a ročných období.

Pri každej rastline sa nachádza jej maľovaná podoba. Tie ilustrácie kvetov, listov, plodov, koreňov sú naozaj krásne. Okrem toho sa dozvieš o každej rastline aj užitočné informácie, napríklad kedy ju zbierať, aké sú jej liečivé účinky, pre koho je vhodná a tak ďalej. Samozrejme nájdeš pri každej aj „Receptár“. Je na žltom neprehliadnuteľnom podklade a ukrýva všetko, čo si môžeš z tej konkrétnej rastlinky vyrobiť. Veľmi sa mi páči zvýraznenie receptáru. Keď som hľadala postup, ako si urobím čaj z Prvosienky jarnej, našla som si ju v obsahu, nalistovala som si ju a hneď, bez akejkoľvek námahy, som našla recept na prípravu čaju. Geniálny nápad.

 
Náuka o bylinkách je prepojená s tradíciami a aj s cyklom ročných období. Páči sa mi, že autorka dbala pri tvorbe knihy na tento fakt, čím urobila knihu jedinečnou nie len informáciami, ale aj spracovaním. 
Samozrejme na konci knihy sa nachádza zoznam chorôb a zdravotných komplikácií, podľa ktorých si môžeš nájsť správnu bylinku alebo kombináciu byliniek presne pre teba.
 
Pre koho je táto kniha?
Podľa mňa z knihy nebude sklamaný bylinkový nadšenec ani bylinkový začiatočník. Rozhodne bude veľmi dobrým darčekom a užitočným radcom aj spoločníkom.
 
Tak čo, zapáčila sa ti táto kniha?
 
Viete, že „Bylinková terapie“ už vyšla aj ako preklad v slovenskom jazyku, ako „Bylinková terapia“?
Moje hodnotenie je 5/5
5/5

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *