Zdravie a životný štýl

Bylinková škola

Napíšem ti pár riadkov o tejto knihe, ktorá mi robí spoločnosť už viac ako rok. O „Bylinkovej škole“ alebo autorke Ivete Henzelyovej si už možno počul/a z Instagramu alebo relácií, ktoré chodia v televízii. 

Keď som knihu v kníhkupectve uvidela, ihneď som si ju brala domov. Čakala som, že v knihe bude zoznam bylín, ale našla som tam omnoho viac. 
 
„Neobávaj sa pomalých zmien. Obávaj sa nehybnosti.“ Japonské príslovie
 
Ukážem ti, čo v knihe nájdeš. Prvých takmer 100 strán je venovaných teórií. Prečítaš si o tom, čo je bylinkárstvo, o rastlinách, o správnom narábaní s bylinkami a aj o základných druhoch prírodnej liečby. Autorka píše o každej téme veľmi osviežujúco. V každej časti autorka rozpráva aj niečo z histórie, čo knihu ešte viac obohacuje a robí ju ešte výnimočnejšou. Toľko informácií pokope by si hľadal/a len márne. A o pekných fotkách a kvalitnom spracovaní knihy sa nejdem rozplývať, lebo by bol tento článok tak dlhý, že by si ho určite nedočítal/a dokoca. 😄

Druhá časť knihy je venovaná čínskej medicíne. Bylinky sú rozdelené podľa toho, na ktoré orgány by mali pôsobiť priaznivo. Okrem byliniek v podkapitolách nájdeš aj charakteru a rady, ako ochrániť jednotlivé orgány. Každej bylinke je venovaných niekoľko strán. Okrem pekných fotiek rastliny, kvetov či iných jej častí, nájdeš charakteru, históriu, jej vlastnosti, podrobnosti o zbere, jej duchovné posolstvo a v neposlednom rade mnoho receptov. Na konci knihy je aj register, vďaka ktorému si nájdeš všetko, čo budeš potrebovať omnoho rýchlejšie. Autorka do knihy zaradila aj prehľadnú tabuľku liečivých rastlín, kde nájdeš základné informácie o konkrétnej rastline.

Pre koho je táto kniha?
Myslím, že ulahodí každému, kto sa chce venovať bylinkám či čínskej medicíne. Kniha pomôže začiatočníkovi, ale svoje miesto by mala mať aj v knižnici pokročilejšieho bylinkára.
Túto knihu rozhodne odporúčam aj človeku, ktorý nevie nič o bylinkách, ale možno by chcel niečo vedieť alebo len tak pre zaujímavosť zistiť, aké krásy ukrývajú naše lúky a lesy.
Moje hodnotenie je 5/5
5/5

Autorka si dala naozaj veľkú námahu s vytvorením tejto knihy a odporúčam ju všetkými 10-timi. Stala sa súčasťou mojej knižnice. Je mojím parťákom pri štúdiu byliniek a asistuje mi aj pri práci s nimi.

Ak chceš vedieť čím žijem, čo čítam a čo mám rada, tak klikni na odkaz a sleduj ma na Instagrame.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *