Zdravie a životný štýl

Bylinkár

Knižku „Bylinkár – zápisník mojich bylinkových receptov“ mám opäť zo spolupráce s vydavateľstvom NOXI. Musím povedať, že autorka Miriam Latečková odviedla opäť kus dobrej práce. Vždy to je tak vidno, keď niekto robí veci s láskou. Z tohto zápisníka je vidno, že autorka bylinky miluje a tú lásku na mňa preniesla.

 

Tento zápisník slúži ako doplnok k prvej knihe „Bylinky z babičkinej záhrady“. V tomto zápisníku, ale nenájdeš len miesto na zapisovanie tvojich bylinkových receptov. Kniha je rozdelená na niekoľko častí, konkrétne na 6 častí, v ktorých nájdeš množstvo užitočných informácií. Aby tento článok nebol len taký suchý a aby si naozaj videl/a čo sa v knihe ukrýva, tak toto je obsah zápisníka.

 

V každej z týchto kapitol sa nachádza niekoľko strán so základnými informáciami o postupoch, prípave či práci s bylinkami.

Samozrejme budeš mať množstvo strán na zapisovanie svojich vlastných receptov a poznámok.

 

Na každej dvojstrane je vložená aj krátka rada od autorky. Teda poviem ti, ani jedna z jej rád nie je na zahodenie a ani na jednu by človek pri práci s bylinkami nemal zabudnúť. Tak napríklad: „Kvitnúce bylinky zberáme za slnečného počasia, keď obsahujú najviac vonných silíc.“

Pre koho je tento zápisník?

Opäť podľa mňa pre každého. Bylinkový pokročilý si môže svoje recepty pekne úhľadne zapísať na jedno miesto. Bylinkový začiatočník sa dozvie ďalšie potrebné veci a bude mať priestor na zapisovanie všetkého potrebného o bylinkách.

 

Osobne si myslím, že obe knižky „Bylinky z babičkinej záhrady“ aj „Bylinkár – zápisník mojich bylinkových receptov“ je vhodné zaobstarať si naraz. Spolu tvoria dokonalé duo plné užitočných informácií.

Moje hodnotenie je opäť 5/5:
5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *