Motivácia a sebarozvoj

Zákulisie samovydávania

Ďakujem veľmi pekne autorke, že mi prejavila dôveru a poslala svoju knihu na recenziu. Priznám sa, že odkedy túto knihu Michaela Zamari vydala, tak som po nej pokukovala. Šípila som, že „Zákulisie samovydávania“ je skvost medzi knihami. 

A nemýlila som sa.😄


Táto kniha je výnimočná, takže sa priprav na jeden kratší chválospev. Vedela som to už podľa názvu a viem to aj po jej prečítaní, pretože vo vnútri nájdeš všetko, čo sa skrýva za vydaním jednej knihy. A ver mi, nie je to také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá.

Sama autorka hovorí, kniha je taká jednohubka. Ja osobne som ju prečítala už dvakrát. Áno, čítaš správne – dvakrát – a to sa nestáva často. Dozvedela som sa mnoho užitočných rád a ešte viac dobrý informácií, na ktoré by nikto nemal zabudnúť – málokto v skutočnosti vie, čo všetko stojí za vydaním každej knihy, ktorú držím v rukách. 

Ako autorka píše: „Toto nie je (de)motivačný román, ale holá pravda bez cenzúry.“ Naozaj sa v knihe dozvieš mnohé. Autorka ťa prevedie asi každým aspektom súvisiacim s tvorbou knihy – od korektúry, grafiky, tlače až po marketing. Z jej rozprávania sa dozvieš, ako veľa nástrah čaká autora (či vydavateľstvo) pred samotným uvedením knihy na trh. A dozvieš sa aj, koľko chýb môže autor či samovydávateľ urobiť.

Čítala som už pár autorkiných kníh (píše v podstate eroticko-romantické romány), takže viem, aký má stýl písania. Pri tejto knihe sa mi páči, že je jej rozprávanie úplne prirodzené, akoby mi všetky potrebné informácie rozprávala na stretnutí pri šálke dobrého čaju. Je vidno, že sa snažila zosumarizovať všetko podstatné a dokonca ukazuje, aké chyby sama pri vydávaní urobila a tým vystríha iných autorov, aby neopakovali to isté.

Pre koho bude táto kniha?

Určite si ju musí prečítať každý, kto sa pohráva s myšlienkou, že niekedy vydá knihu. Kniha ťa pripraví na mnoho komplikácií, ktoré ťa za cestou za tvojou vlastnou knihou môžu stretnúť. Vďaka radám, ktoré ti dá autorka, sa vyhneš aj mnohým potenciálnym chybám (nemusíš predsa opakovať tie isté chyby, aspoň budeš mať priestor urobiť nové 😄). Môžeme si povedať právdu, vydanie knihy nie je hračka, ale stojí to za to. V knihe „Zákulisie samovydávania“ nájdeš rady od skúsenej samovydávateľky.😇

Myslím, že kniha dá mnoho aj človeku, ktorý nechce vydať vlastnú knihu. Po prečítaní tejto zistí, čo všetko stojí za vydaním kníh, ktoré tak rád číta. Rozhodne to bude obohacujúce čítanie.

Moje hodnotenie je jednoznačne 5/5
5/5

Myslím, že po prečítaní „Zákulisie samovydávania“ si knihy vážim ešte o niečo viac, ako predtým. Táto kniha je rozhodne skvost medzi knihami.

A aby som nezabudla, veľké plus knihy je jej pomerne malý formát – ja som s knihou cestovala (je naozaj spratná).😁

Ak chceš vedieť čím žijem, čo čítam a čo mám rada, tak klikni na odkaz a sleduj ma aj na mojich ďalších sociálnych sieťach.👇

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *