Motivácia a sebarozvoj

Stoicizmus pre začiatočníkov

Túto knihu mi náhodne vybral majiteľ z motivacnaliteratura.sk a veľmi pekne mu ďakujem, že som sa mohla opäť vrátiť k mojej milovanej filozofii.

Hneď ako som uvidela ten názov išli mi hlavou informácie, ktoré už o Stoicizme viem. Prvýkrát som sa s ním stretla na strednej škole. Dokonca som našla aj moje poznámky z maturitného ročníka k tejto téme.😄


Táto kniha sa zaoberá dosiahnutím šťastného a prosperujúceho života. Filozofický smer „Stoicizmus“ vychádza z presvedčenia, že každý jeden človek na tomto svete môže viesť šťastný život. Táto filozofia vychádza z toho, že pri správnom trénovaní mysle, vie človek dosiahnuť vyrovnanosť, odolnosť a dokáže prekonať všetko, čo mu bráni dosahovať pocit šťastia.


Ak sa pustíš do štúdia tejto knihy, tak vďaka „Stoicizmu“ nadobudneš zručnosti v oblasti umenia života a spokojného žitia. Táto schopnosť je nazývaná „cnosť“. Ak sa ti podarí vytvoriť si cnostný život, dokážeš mať bohatý emocionálny život a so všetkými emóciami budeš vedieť vhodne zaobchádzať. Stoicizmus ťa naučí prijať život presne taký, aký je.


V knihe nájdeš od stručnej histórie stoicizmu, myšlienky jednotlivých filozofov a nájdeš tu hlavne praktické návody vhodné pre tvoj život. Pri čítaní tejto knihy sa presvedčíš, že naozaj môžeš žiť šťastný život. Všetko je len o nastavení tvojej mysle a o zvládaní tvojich emócií.


Pre koho je táto kniha? Podľa mňa pre každého bez rozdielu veku, pohlavia, miery vedomostí alebo čohokoľvek iného… Chceš mať šťastný život? Začni na tom pracovať! Pri práci ti pomôže táto kniha.


Moje hodnotenie: 5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *