Štestí, Thich Nhat Hanh, Vydavateľstvo Grada, Alferia
Motivácia a sebarozvoj

Štěstí

Niekoľko dní mi robila spoločnosť ďalšia malá knižka z dielne @alferia_cz , ktorá sa tentokrát venuje téme šťastie a tomu, čo preň môžeme vo svojom živote urobiť. 

Štestí, Thich Nhat Hanh, Vydavateľstvo Grada, Alferia

Autorom je opäť budhistický mních a v tejto knihe ukazuje, ako si uvedomiť a prežiť prítomný okamih, pretože práve to je podľa neho (a Budhu) zdrojom státia a radosti.🙏🏻

Ja osobne sa už niekoľko rokov snažím zlepšovať svoju schopnosť „byť prítomná“ a aj tak som z tejto knihy načerpala mnohé užitočné informácie a aj niekoľko nových cvičení. Na úvod autor víta čitateľa slovami:

"Často jsme tak zaměstnaní, že zapomínáme se dívat na to, co děláme nebo kto jsme. Znám mnoho lidí, kteří říkají, že dokonce zapomínají dýchat. Zapomíname se dívat na ty, ktoré milujeme, a včas docenit to, že tu jsou, než odejdou. A i když máme trochu volného času, nevíme, jak navázat spojení s tím, co se děje uvnitř nás, a tak zapneme televizi nebo zvedneme telefon, jako kdybychom snad mohli sami od sebe utéct."
Thich Nhat Hanh
Autor

V knihe nájdeš mnoho návodov, cvičení a tipov, ako sa vrátiť k sebe, k prítomnému okamihu. Nájdeš tu návody na fyzické a duchovné cvičenia, mnohé objasnenia a rady, ktoré môžeš jednoducho aplikovať do svojho života. Ja som si niekoľko rád zobrala k srdcu a postupne ich používam v mojom každodennom živote.

Moje hodnotenie knihe je 3/5
3/5

najmä preto, že kniha neodpovedá komplexne na otázku šťastia a po jej prečítaní ostáva ešte mnoho otázok nezodpovedaných. Samozrejme, že 1 kniha neprivedie čitateľa k trvajúcemu pocitu šťastia, ale čakala som od knihy viac.

Ak hľadáš knihu, ktorá ti rozšíri obzory, hľadáš rozvoj, motivacia či ďalší názor pochádzajúci z východnej kultúry alebo hľadáš nadstavbu k iným knihám napríklad aj od @alferia_cz , rozhodne siahni aj po knihe „Štěstí“. Objavíš v nej návody, ako žiť v prítomnosti a vnímať život navôkol.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *