Motivácia a sebarozvoj

Reč emócií

Túto knihu mám doma rok a za ten rok som ju do rúk chytila nespočetne veľakrát. Tak trošku som pozabudla o nej napísať a nerozumiem tomu. Minulý týždeň som ju chytila do ruky (pri upratovaní knižnice), že vám ju ukážem vám ju opäť ukážem v stories na Instagrame, dám vám aj článok z môjho blogu a ten článok neexistoval. Takže je čas to zmeniť, pretože toto je kniha, ktorá by nemala chýbať v žiadnej knižnici.

Emócie sú súčasťou našich životov. Ak by som sa ťa opýtala, aké emócie poznáš, bez rozmyslu by si mi vymenoval/a niekoľko z nich. Túto knihu som si zobrala, ako recenzný výtlačok od Vydavateľstva Noxi najmä kvôli jej názvu. Jednoducho som chcela vedieť, čo kniha ukrýva a čo sa z nej dozviem. Teraz som sa rozhodla napísať ti moje odporučenie.👇🏻

„Emócie vo svojich plynulých stavoch sú také jemné, až je ťažké spočiatku ich identifikovať. Emócie bývajú tak hlboko zatlačenie do tieňa, že si často ani neuvedomujeme, čo sa v nás deje. Naša prirodzená a vrodená empatická inteligencia jednoducho nie je vítaná, precvičovaná ani oceňovaná.“

Čakala som od knihy, že v nej nájdem nejaké záhradné emócie, ich charakteristiku a niekoľko rád, ako ich zvládať a ako s nimi pracovať. Bol to omyl. V knihe som našla omnoho viac. Je vidieť, že sa autorka venuje psychológii a spája ju aj s inými odbormi, ako sociológia či neurológia.

V knihe sa dočítaš, kto je autorka aj to, ako máš s knihou pracovať. Autorka ti bude ukazovať, ako sa máš vrátiť späť ku svojím emóciám a ako máš s nimi pracovať. Vďaka práci na svojich emóciách dokážeš vyriešiť svoje problémy a dokážeš sa dostať ku svojej vlastnej vnútornej rovnováhe. Okrem mnohých užitočných informácií v knihe nájdeš aj praktické príklady a cvičenia. 

Vieš, čo je za tvojím strachom, hnevom, nenávisťou, nudou, smútkom, žiarlivosťou, hanbou, depresiou či pocitom šťastia, spokojnosťou, radosťou?

Vieš, ako máš s pocitmi pracovať, ako máš rešpektovať pocity druhých, ako tvoje emócie zvládnuť a využiť ich vo svoj prospech?

Že nie? Tak potom táto kniha je tvoj „must have“. Každý z nás má buď niečo, čo si zo sebou nesie z minulosti a čo teraz ovplyvňuje život – aj ty.

Každý z nás má, čo zlepšovať. Môže sa ti žiť lepšie ako teraz.
Ak chceš investovať do seba a do svojho lepšieho života, táto kniha je pre teba.
Mal/a by si vedieť, že toto nie je bežná motivácia alebo rozvoj. Ver, že som kníh s podobnou témou čítala už mnoho a táto kniha je naozaj výnimočná.

Ja som sa z knihy veľa naučila a pravidelne sa k nej vraciam. 🙏🏻 Dúfam, že sa stane súčasťou mnohých knižníc.

Moje hodnotenie 5/5
5/5

Kniha je napísaná jednoducho, pochopiteľným jazykom aj keď rozoberá ťažké témy.

Viac o knihách a aj o tom, čím žijem, nájdeš na mojich sociálnych sieťach (najmä na Instagrame). Tak ma neváhaj sledovať 👇

2 komentáre

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *