Motivácia a sebarozvoj

Radosť z mála

Túto knižku mi poskytlo vydavateľstvo Albatros Media, za čo im veľmi pekne ďakujem. Knihu vydalo vydavateľstvo Lindeni.


Táto kniha ma oslovila už pred niekoľkými rokmi svojim názvom. Ja sa snažím svoj život, čo najviac zjednodušovať a odstraňovať zo svojho života zbytočnosti. Som presvedčená o tom, že človeku sa lepšie žije, keď nemá v živote zbytočne veľa vecí.

 

„Radosť z mála“ bola pred rokmi moja prvotinka s touto tématikou, ktorá sa mi dostala do rúk. Knihu som potom požičala a už sa mi nevrátila. Klasicky. 😀 Od vydavateľstva som si ju zobrala preto, že ti ju chcem odporučiť.

V knihe nájdeš veľa dôležitých informácií. Začneš filozofiou. Je dôležité, aby si si uvedomil/a, aké máš doma veci, ako k nim máš pristupovať a ako môžeš žiť jednoduchšie.
 
„Veci môžeme vo všeobecnosti rozdeliť do troch kategórií: užitočné veci, pekné veci a veci, ku ktorým máme citovú väzbu.“
 
Autorka knihu píše ľudsky. Ukazuje ti na čo si máš dávať pozor, ako máš postupovať, kde môžeš zísť „z cesty“. S autorkou prejdeš jednotlivé miestnosti tvojho domu/bytu. Ukáže ti, ako vytriediť zbytočnosti aj ako udržiavať poriadok. 

 

„Predtým, ako si niečo kúpite, zamyslite sa, prečo to robíte.“ – túto vetu môžeš využiť pri akomkoľvek tvojom nákupe.

 

Prosím ťa, túto knihu ber, ako sprievodcu alebo príručku. Keď sa ti nepodarí dodržať a dodržiavať všetko do bodky, svet sa nezrúti. Dôležité je tvoje rozhodnutie, že chceš niečo vo svojom živote zmeniť. Ja som túto knihu čítala pred pár rokmi, urobila som zmeny a teraz po jej opätovnom prečítaní som urobila ďalšie zmeny. Tak je to správne. Postupné zmeny sú určite lepšie, ako tie drastické. Postupné zmeny ti zabezpečia vytrvanie v tvojom predsavzatí žiť jednoduchšie, žiť minimalisticky. Kniha ti určite pomože aj odolávať dnešnej konzumnej dobe a ustavičným reklamám, aby si si nezapratal/a dománosť zbytočnosťami.

 

Táto kniha ti v tvorbe zmien pomože. Je jedno či máš malý byt alebo veľký dom. Každý z nás sa chce doma cítiť dobre, príjemne a nikto nechce mať nepríjemné pocity vo svojej domácnosti. Vďaka tejto knihe sa dozvieš, ako môžeš docieliť svoj príjemný, čistý a minimalistický domov.

 

Túto myšlienku môžeš použiť pred Vianocami alebo pred akýmkoľvek iným sviatkom: „Navrhnite, že namiesto kupovania darčekov by ste mohli tráviť viac času spolu.“

 

Síce sa nestotožňujem úplne so všetkým, čo autorka píše, táto kniha je veľmi dobrý „otvárač očí“. Zapôsobila na mňa rovnako, ako pred rokmi. Ak sa bude pripravovať dotlač tejto knihy, odporúčam vydavateľstvu zmeniť farbu nadpisov, ktoré pri horšéch sveteľných podmienkach nie je čitateľné. Kúpu tejto knihy určite neoľutuješ.

Moje hodnotenie je 4/5
4/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *