Odpracuj si svoje ja, Nicole LePera, Aurora, 2022
Motivácia a sebarozvoj

Odpracuj si svoje ja

Ja nie som fanúšik motivačnej literatúry, to už dobre viete. Vydavateľstvo Aurora mi však poslali „Odpracuj si svoje ja“ a tak som sa do nej pustila.

Autorka @the.holistic.psychologist je psychologička a do istej miery mi táto kniha pripomína také sedenie u psychológa. Páči sa mi, že autorka vychádza zo svojej práce a hovorí aj o detstve a o vzoroch, ktoré ľudia nadobudli výchovou či skúsenosťami. Tak ako názov hovorí, čitateľ si ma odpracovať alebo skôr prepracovať svoje ja. Nehovorím, že v tejto knihe nájdeš recept na všetko a nehovorím, že myšlienky a postupy, ktoré v knihe nájdeš si predtým nikdy nečítal/a, ale kniha ti môže poskytnúť ďalší pohľad a ďalšie možnosti na tvoj posun vpred. Veď to je predsa účelom motivačnej a sebarozvojovej literatúry. Autorka sa na telo pozerá komplexne, učí čitateľa spoznávať seba a uvedomovať si, čo si nesie z minulosti. Pri tom však nekončí, autorka čitateľa naučí, ako budovať svoju vnútornú silu a kontrolu.

Knihe som dala 3/5
3/5

Je v celku komplexným sprievodcom traumami z minulosti a oceňujem praktické cvičenia. Nečaká som holistický prístup a začiatok knihy ma trošku nudil. Takže, ak sa pripravíš na tieto faktory, kniha pre teba môže byť obohacujúca.
Ak mám byť kritická, tak ja osobne som nič nové v knihe nenašla, je však dobrým zdrojom informácií. Všetko je na jednom mieste a to môže veľa čitateľov, ktorí hľadajú niečo komplexné, naozaj potešiť.

Knihu dávam na poličku k motivačnej literatúre a určite nastane čas a situácie, kedy ju budem opäť odporúčať.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *