Motivácia a sebarozvoj

O lásce

Moja minirecenzia o miniknihe ❤️
Ďalšia kniha od @alferia_cz ma nesklamala. Ja som jednoducho prepadla ich východnému radu kníh. Myšlienky v knihe „O lásce“ sú veľmi poučné, inšpiratívne a prehovárajú čitateľovi priamo do duše. Napríklad:

"Kdo chce dosáhnout pokoje, ať se cvičí v upřímnosti, pokoře a schopnosti laskavé mluvy."
Thich Nhat Hanh
Autor

Áno, aj táto kniha je preložená do českého jazyka, ale myslím, že neexistuje jazyková bariéra a slovenský preklad nebudeš potrebovať.

Kniha je o láske, nie však o takej, o ktorej čítaš v romantických románoch. Toto je kniha, ktorá ťa prevedie a priučí ťa láske z náboženského/filozofického hľadiska, konkrétne z toho budhistického. Táto kniha je o láske k sebe a k druhým. Vzťahy sú zložité a táto kniha ti veľmi zaujímavým spôsobom ukáže, ako môžeš zlepšiť svoje vzťahy či sú to tie partnerské, priateľské i rodinné. Kniha je pre človeka, ktorý sa zaujíma o sebarozvoj a chce sa inšpirovať východným pohľadom na tento aspekt našich životov.

Kniha má moje 4/5
4/5

miestami sa mi zdrala trošku zložitá. Niekoľkokrát som sa musela vracať späť a opätovne vnímať, čo mi chce autor povedať. Moje odporučenie je, aby si si pri jej čítaní zabezpečil/a pokoj a mohol/mohla sa sústrediť.

Ďakujem @alferia_cz za recenzný výtlačok knihy.📕

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *