Motivácia a sebarozvoj

Myseľ v centre pozornosti

Dnes ti ukážem 2 knihy. Obe sa zaoberajú mysľou, ale obe sú z iného pohľadu a inými metódami. Jedna je viac motivačná a druhá je viac náučná.

Mozgu sa venuje v spoločnosti príliš málo pozornosti, tak to poďme zmeniť a starať sa o tej svoj 🧠 aj vďaka týmto knihám.

„Ľudská schopnosť učiť sa nemá hraníc.“ Toto je veta, ktorá vystihuje knihu „Myseľ bez hraníc“.
My sami si dávame hranice – hranice v myslení, v metódach či v motivácií. Táto kniha ti ukáže 5 metód, ktorými dosiahneš všetko, čo chceš (ak ich budeš rozvíjať, samozrejme). Sú nimi sústredenie, učenie, zlepšenie pamäti, rýchle čítanie a kritické myslenie. Autor tvrdí, že keď rozvinieš tieto metódy, tak jednoduchšie a efektívnejšie dosiahneš svoje sny.
 
Túto knihu som si kúpila minulý rok, keď vyšla v slovenskom preklade od vydavateľstva Tatran. Hlavným dôvodom bolo, že som recenzie na ňu videla už na zahraničných booktuboch a bookstagramoch. Preto som chcela zistiť, čo je zač.
Teraz skôr na tému, čo si o tejto knihe myslím a pre koho je určená.
Pri čítaní tejto knihy som mala pocit, že ju písali 2 osoby. Prvá napísala tie motivačné omáčky na začiatku knihy, ktoré si už väčšina ľudí prečítala v knihách od Kiyosakiho a jemu podobným a druhá osoba, ktorá ti naozaj chce poradiť, ako rozvíjať myslenie, zlepšiť si pamäť, začať čítať… 
 
Túto knihu odporúčam niekomu, kto si chce rozšíriť obzory a získať nové impulzy a motiváciu do života. Určite sa priprav na motivačný začiatok, v ktorom nájdeš informácie (hlavne, ak sa zaoberáš motivačnou literatúrou), ktoré si už čítal/a. Ja som veľký kritik motivačnej literatúry a táto kniha je pre mňa priemer. 
Človek, ktorý ju chytí a chýba mu motivácia posunúť seba a svoj život vpred – to je cieľová skupina tejto knihy.
Moje hodnotenie 3/5
3/5
Knihu „Zachovajte si bystrosť“ mi ponúklo vydavateľstvo Tatran, ako svoju novinku na recenziu. Keď mi kniha prišla, zistila som, že jej autor je lekár a po pár stranách mi bolo jasné, že to nie je len taká hocijaká kniha.
 
Keď si túto knihu kúpiš, ponoríš sa do tajov tvojho mozgu, získaš mnoho faktov, o ktorých si netušil/a. Prečítaš si, akým spôsobom sa môže mozog poškodiť, aké choroby mu hrozia, aké mýty sa medzi ľuďmi šíria… Áno, aj tieto zlé veci sú súčasťou našich životov a je treba, aby sme o nich vedeli a mohli sa chrániť. 
Ochrane mozgu a mysle sa venuje druhá časť knihy – nájdeš tam praktické rady čo robiť. Pohyb, učenie, objavovanie, oddych, spoločenský kontakt, jedlo a mnoho ďalších.
Tak pre koho je táto kniha?
Podľa mňa pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o mozgu. Bez ohľadu na vek je táto kniha pre každého. Myslím, že aj ty chceš, aby ti myseľ slúžila čo najdlhšie. Ver mi, v tejto knihe nenájdeš žiadne motivácie. Nájdeš tu pochopiteľne podané fakty, ktoré ťa donútia sa zamyslieť a zmeniť pár vecí vo svojom živote, tak aby si myslel/a aj na svoju myseľ. 
Tejto knihe nič nechýba a páči sa mi, že vychádza z faktov a napísal ju odborník, ktorý vie o čom rozpráva. 
Moje hodnotenie 5/5
5/5

Ak si fanúšikom audiokníh, obe si vieš zaobstarať aj v tejto verzii. Publixing a Tatran zabezpečili ich audioverzie.

 

Zapáčila sa ti niektorá z týchto kníh? Tvojmu komentáru sa poteším.

 

Viac o mne a o tom, čo žijem a čítam nájdeš na mojom Instagrame.👇

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *