Motivácia a sebarozvoj

Muži majú radi ženy, ktoré majú rady.

Keď mi Vydaveteľstvo NOXI ponúklo výtlačok tejto knihy, bola som potešená a zvedavá čo sa v nej skrýva.
Popravde táto kniha je vážne super. Prečítala som ju za necelé 3 hodiny. Kniha je rozdelená na dve časti: spoznávanie sa a zbližovanie. Určite sa moji mužskí sledovatelia nenahnevajú, ak budem tento článok písať pre ženy. Už z názvu tejto knihy je jasné, že je venovaná ženám…


S mojim opisom knihy začnem asi od začiatku, ale neprezradím veľa, aby som ťa neobrala o radosť z čítania tejto knihy. V knihe nájdeš veľa rád od Múdrych žien. Otázka znie, koho môžeš považovať za Múdru ženu? Je to žena, ktorá má vysoké IQ, má vysokú školu alebo super kaiéru? Autori knihy hovoria, že to nie je tá správna definícia múdrej ženy. Podľa nich naozaj múdra žena vie, akú má hodnotu. Rozumie svojej hodnote a vie, čo do vzťahu prináša. Na druhej strane vie, čo si zaslúži.


Takže čo presne autori hovoria?

Múdra Žena pozná a rešpektuje seba samú. Rozumie mužom vo svojom živote, pozná čo je pre nich dôležité, uvedomuje si, ktoré veci majú a nemajú muži vo vzťahoch radi. Tieto veci, ale nemajú nič spoločné s povrchnosťami ako napríklad farba vlasov, veľkosť pŕs.

V tejto knihe sa dozvieš, aké veci autori myslia a čo by mala poznať každá žena, ktorá si bude hľadať vzťah, hľadá si vzťah alebo už má vzťah.


V knihe som našla množstvo viet začínajúcich „Múdra žena vie, že…“ a nasleduje nejaká veta.
Kniha ma naozaj veľakrát rozosmiala a úprimne dúfam, že sa niektoré príbehy sa v skutočnosti neodohrali 😄 Ako vtip fajn, ale v realite by to bola naozaj hrôza. A presne to je vtipné. Už sa odohralo toľko zlých prvých rande, existovalo toľko zlých vzťahov, že sa autori rozhodli spísať to a uviesť praktické príklady čo robiť, čo nerobiť, čo je vhodné alebo nie je na prvom rande, čo je alebo nie je vhodné na vytváranie a budovanie funkčného vzťahu.


Kniha ťa hneď na začiatku privíta niekoľkými vetami:

Múdra Žena vie,…

  • ako sa venovať sebe bez toho, aby trpel jej vzťah.
  • ako sa venovať vzťahu bez toho, aby trpela jej duša.

Múdra Žena, vie že…

  • čo funguje v desaťročnom vzťahu, určite nebude fungovať na prvom rande.
  • čo sa zdalo roztomilé na prvom rande, nemusí byť rozkošné o dva roky neskôr.

Popravde veľa viet ti pri čítaní tejto knihy bude úplne jasných a veľa vecí už máš úplne „zmáknutých“.


Pre koho je táto kniha?

Podľa môjho názoru si v tejto knihe každá žena nájde niečo čo sa bude môcť priučiť, prípadne pozmeniť svoj aktuálny prístup alebo pohľad na nejakú tému. Je jedno či vzťah máš alebo nie. Práca na vzťahu je dlhodobý proces a možno vďaka pár dobre mieneným radám z tejto knihy, ten svoj proces trošku vyladíš… Takže, ak si už vo vzťahu alebo ten svoj vzťah ešte len hľadáš, pozri sa na túto knihu. Určite nebudeš sklamaná.


Moje hodnotenie: 4/5

Veľa myšlienok napísaných v knihe som už poznala, ale to mi celkový dojem z knihy nepokazilo.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *