Motivácia a sebarozvoj

Molekula šťastia

Moji knihokoli a knihomolky, ja som si knihu „Molekula šťastia“ zamilovala.😍 Takže sa priprav na ódu o tejto knihe, ktorá je z kategórie náučné a ja ju radím medzi moje top knihy roka 2022.

Táto útla kniha v sebe ukrýva tajomstvo jednej chemickej látky, ktorú má v sebe každý z nás, ktorá má za následok naše dobré pocity, kreativitu, lásku a mnohé iné. Táto látka sa volá dopamín. Myslím si, že si už niekedy v živote o tejto látke počul/a. Nuž, táto kniha je celá len o tejto jednej chemickej látke.

"V knihe opisujeme najzaujímavejšie experimenty, aké sa nám podarilo vypátrať. Napriek tomu sú isté pasáže špekulatívne, najmä v neskorších kapitolách."
Daniel Lieberman Michael Long
Autori

Kniha je napísaná zrozumiteľne. Každá oblasť života, ktorú dopamín ovplyvňuje autori opisujú postupne a aj keď vychádzajú z vedeckých výskumov, ich sľub z úvodu o jednoduchosti vysvetľovanej témy dodržali. Páči sa mi, že ku každej téme je doplnených niekoľko zdrojov, ako doplňujúce čítanie.

Fascinuje ma, ako zložito naše telo funguje a zároveň, ako jedna chemická látka ovplyvňuje tak veľa aspektov života. Ako je možné, že dopamín spôsobuje pocit lásky, túžby, závislosti a ďalšie oblasti života? Tak na to ti odpovie táto kniha. Keď ti niekto povie, že láska je len chemická reakcia, bude mať v podstate pravdu.😅

„Molekula šťastia“ je pre každého, koho zaujíma rozvoj, naučená literatúra, ľudské telo a chce získať nové vedomosti. Zrozumiteľnosť je veľkou pridanou hodnotou knihy a aj ja (ako laik), som rozumela všetkému, o čom autori píšu. A naviac, jej kompaktná veľkosť je super na cestovanie, takže ti môže robiť spoločnosť kdekoľvek.

Kniha má moje 5/5
5/5

Ďakujem @lindeni.sk a @albatrosmedia.sk za poskytnutie recenzný výtlačok knihy.🙏🏻

Takže „Molekula šťastia“ je môj tip na darček a tip na čítanie pre človeka, ktorý baží po vedomostiach, tak ako ja.🤓

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *