Misia: lepší život, Donald Miller, Vydavateľstvo Grada
Motivácia a sebarozvoj

Misia: lepší život

„Misia: lepší život“ patrí ku knihám, ktoré som nemala v pláne čítať ani recenzovať, ale pýtali ste si ju vy. Tak som sa do nej pustila.🙃

Autor pri zmene svojho života a aj pri písaní knihy vychádza z predpokladu, že to aký má človek život, záleží na tom, ako vníma samého seba.🙏🏻 Na prvé počutie je to veľmi jednoduché, ale nie je to tak. Autor ukazuje spôsoby vnímania a správania človeka. Podľa neho sa správanie človeka delí na:
obeť, zloducha, hrdinu a sprievodcu.


Každý má v sebe tieto 4 podoby a kľúčom je, aby človek zistil, ktorú z nich má v rôznych životných situáciách využiť. Druhá časť knihy je aj praktická. Autor ťa bude viesť tým, ako si vytvoriť životný plán a ciele alebo ťa skôr naučí plánovať v rôznych časových úsekoch (10-ročný, 5-ročný, ročný). Akože začať tým, že si napíšeš prejav na vlastný pohreb je vo svojej podstate trošku morbídne, ale účel svätí prostriedky. Pomôže ti to zistiť, čo by si chcel/a v živote dosiahnuť a podľa toho zistíš, ako sa máš správať a ako máš pristupovať k životu.

V knihe je toho samozrejme ešte omnoho viac. Kniha je naozaj pre ľudí, ktorí hľadajú sebarozvoj, chcú niečo na svojom živote zmeniť, nájsť inšpiráciu ísť iným smerom. Ak si sa ešte nestretol/a s tvorbou plánu, plánovaním práce, životných cieľov, delením cieľov na čiastkové úlohy atď., tak skús siahnuť aj po tejto knihe. „Misia: lepší život“ ti dá základy a ty s nimi budeš musieť pracovať, aby si dosiahol/a ten spomínaný lepší život.

Kniha má moje 4/5
4/5

Ďakujem vydavateľstvu Grada za poskytnutie recenzného výtlačku knihy a možnosť obložiť mojím sledovateľom, čo sa v knihe nachádza.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *