Motivácia a sebarozvoj

Keď detstvo bolí

Kniha „Keď detstvo bolí“ ťa privíta úvodnými slovami: „Čo sa stane, ak týmto nezrelým rodičom chýba schopnosť vnímať emócie, ktoré sú nevyhnutné na to, aby naplnili emocionálne potreby svojich detí? Výsledkom je emocionálne zanedbávanie, ktoré je rovnako závažné ako nedostatok fyzického kontaktu.“

Zažívaš neprijatie vlastnou rodinou, emocionálnu prázdnotu, cítiš osamelosť, máš problémy so vzťahom k rodičom, k iným ľuďom či nebodaj aj k sebe? Zrejme by si si mal/a prečítať túto knihu. Výchova emocionálne nezrelými rodičmi spôsobila stratu kontaktu semého/samej so sebou a to ovplyvnilo mnoho aspektov tvojho života. Tvoj život je ovplyvňovaný tvojou výchovou.

Cieľom tejto knihy nie je uraziť rodičov ani tvojich ani nikoho, len má otvoriť oči a zlepšíť tvoje vzťahy. Autorka veľmi citlivo objasňuje a vysvetľuje veľmi podstatné veci, ktoré sú realitou mnohých ľudí. Sme ľudia a robíme chyby, ale ak máme možnosť zmeniť naše životy k lepšiemu, mali by sme ju využiť. Knihu by mal prečítať každý, kto chce na sebe pracovať, zistiť kde sa v detstve stala chyba a prekonať problémy, ktoré začali práve v detstve a vo výchove.

Veľké plus knihy, je že nemá veľký rozsah, je písaná bez zbytočných omáčok a úplne k veci. Nečakaj, že v po jej prečítaní sa ti zmení život, kniha ti len dá mnoho podnetov, informácií a návodov ako pracovať na sebe, svojich emóciách, odpustení, strachu, úzkosti alebo čomukoľvek, čo prežívaš a citiš.

Kniha má odomňa 4,5/5
4.5/5

Ja som už mnoho vecí poznala a už nejaký ten piatok pracujem na sebe a následkoch zlej výchovy, ktorej som bola vystavená. Ale viem, že ak by som mala knihu k dispozícii pred pár rokmi, bola by super odrazový mostík k ďalšej práci na sebe.🙏🏻 Dúfam, že pomôže aj tebe. A ak si myslíš, že si mal/a to najlepšie detstvo a ideálnu výchovu, aj tak si túto knihu prečítaj – aj ty tam nájdeš mnoho informácií, ktoré ti pomôžu.

P.S.: Nezabúdaj, tvoje pocity sú dôležité a je potrebné ich prežiť a pomenovať.

Ďakujem @grada_sk za recenzný výtlačok knihy.📖

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *