Motivácia a sebarozvoj

Fínske šťastie

Keď výška kniha „Fínske šťastie“ hneď som písala @vydavatelstvo_motyl , že si prosím recenzný výtlačok a poviem ti, že k tejto knihe som za tých pár týždňov vrátila niektoľkokrát. Áno, ja obdivujem severskú prírodu, a aj ich zmýšľanie (počasie už pomenej 😅).

V tejto knihe som našla mnoho tém, ktoré ma oslovili a mnoho vecí, ktoré som začala praktizovať. Keď si knihu kúpiš privíta ťa slovami: „Sisu je spôsob života, pri ktorom aktívne premieňame výzvy, ktorým čelíme na príležitosti.“ Autorka ti v krátkosti opíše vlastný príbeh, jej pocity z národného obdobia, z výčitkami svedomia zo svojej diagnózy. V mnohom som sa s ňou stotožnila a súhlasím aj s tým, že človek naozaj každý deň čelý rôznym výzvam a na ich prekonanie potrebuje silu.💪🏻 Nuž, to ako získať silu fyzickú aj psychickú si môžeš prečítať v tejto knihe.

Môžeš sa pripraviť na to, že autorka ťa prevedie svojou skúsenosťou a svojou zmenou myslenia a životného štýlu. Ukáže ti, čo všetko život „Sisu“ obsahuje. Ona ti nehovorí, že máš robiť všetko presne tak, ako to robí ona. Na svojom veľmi ľahkom rozprávaní, ti dáva mnoho inšpirácií, ako len jednoduché zmeny môžu priniesť zlepšenie tvojho života, zdravia aj psychickej pohody. Páči sa mi napríklad tento výrok: „Namiesto toho, aby sme hovorili: „Nemôžem“ alebo „Nedokážem“, čo keby sme hovorili: „Ako to môžem spraviť?“.

Tak aby som knihu „Fínske šťastie“ zhrnula 🙏🏻 Nájdeš v nej kombináciu mnohých činnosti a návodov na ne, napríklad sauna, ponáranie sa do studenej vody, bicyklovanie, stravu, pohyb v prírode aj minimalistický život.

Knihu som ohodnotila 4/5
4/5

Toto hodnotenie som dala knihe, pretože kombinácia jednoduchého a úprimného rozprávania autorky s faktami a jej životným príbehom je viac než len dobrá. Naviac má kniha len do 250 strán a čitateľ tu nájde mnoho tipov, vďaka ktorým si zlepší život.🙏🏻

Ja napríklad viem, že do studenej vody nevleziem, ale našla som inšpirácie a tipy pre saunu, minimalizmus, cyklistiku či terapiu prírodou. Tak čo, siahneš po nej aj ty?📘

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *