Motivácia a sebarozvoj

Dobré vibrácie, dobrý život

Viete, že nie som na motivačnú literatúru. Jednoducho to nie je moja šálka čaju. Áno,hovorí sa kávy, ale ja si to zas hovorím po svojom.

Prečo? Jednoduché… V akejkoľvek zlej životnej situácií som nemala problém s pozitívnym myslením. Viem, že z každej situácie je východisko. Ak ho v aktuálnej situácii nevidím hneď, tak ho hľadám a viem, že ho nájdem.


Viem však, že nie každý bol takouto vlastnosťou od prírody obdarovaný. Na knihu „Dobré vibrácie, dobrý život“ od Vydavateľstva Tatran som dostala na Instagrame veľa dotazov.

Môžem s čistým svedomím povedať, že táto kniha ma podľa názvu vôbec neoslovila. Myslela som, že toto bude kniha plná takých zvláštnych myšlienok a úvah, v ktorých nebudem vidieť zmysel. Opak je pravdou…


Osobne si myslím, že táto kniha poslúži každému kto chce nájsť návod alebo chce vstúpiť do sveta rozvoja svojej pozitivity, sebalásky či sebavedomia. Myslím, že každý kto cíti potrebu pracovať na rozvoji týchto vlastností, by mal začať práve touto knihou.

Nájdeš tam veľa informácií, ktoré už dobre poznáš a už si ich niekde počul/a. Napríklad ako: obklopuj sa pozitívnymi ľuďmi, dopraj si oddych, dbaj o svoju výživu a mnoho ďalších… Povedzme si na rovinu, opakovanie je matka múdrosti, takže sa nič nestane keď si to prečítaš opäť a začneš to praktizovať. Potom v knihe nájdeš rozobraté témy ako vďačnosť, prácu s emóciami, dokonca na pár stranách nájdeš návod ako začať meditovať.


Rozhodne je táto kniha začiatkom, jednoduchým návodom a príručkou ako začať postupne malými krokmi meniť svoj život a svoje myslenie. Nájdeš tam stručné a jasné informácie. Keď ťa záujme nejaká konkrétna téma, určite nájdeš ďalšiu knihu, v ktorej sa dozvieš viac, ale kniha „Dobré vibrácie, dobrý život“ je odrazový mostík pre prácu na sebarozvoji. Po jej prečítaní, alebo v priebehu čítania, začni praktizovať to čo sa v nej píše. Nezabudni, bez tvojej činnosti zmena nikdy nepríde!


Moje hodnotenie: 5/5

2 komentáre

  • Emma

    Túto knihu mám v pláne prečítať, už dlho nad ňou uvažujem 😁 Keď som tu o nej prečítala, mám sto chutí hneď sa do nej pustiť, také knižky milujem. Myslím, že každý z nás by sa mal inšpirovať niečím takým a žiť svoj život s dobrými návykmi a v dobrých vibráciách. 😊🌻 Záleží na tom, čo máme vo svojom vnútri. Od toho sa všetko odvíja.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *