Motivácia a sebarozvoj

Cez seba zmením teba

Dnes mi pri raňajkách robila spoločnosť táto kniha. Jána Menděla možno poznáte aj z instáču. Jeho príspevky sú naozaj na zamyslenie. Tento muž má presne tú jedinečnú schopnosť trafiť sa do čierneho.

Ak ho nepoznáš, pozri si jeho prácu na Instagrame.


Keď ma vydavateľstvo NOXI oslovilo na spoluprácu, mohla som si vybrať knihy, aké som chcela. Jednou bola práve táto malá knižka „Cez seba zmením teba“ a veľa z vás chce poznať môj názor na ňu.

Ako by som knihu definovala? Je minimalistická.

Kniha mi opäť ukázala, aká nádherná je jednoduchosť.
Na každej strane je jedna myšlienka. 

… a jedna je lepšia ako druhá.

Pre koho je táto kniha?

Podľa mňa pre každého, kto si chce alebo potrebuje prečítať myšlienky. Myšlienky, ktoré mu pomôžu uvedomiť si, zamyslieť sa alebo sa posunúť ďalej. V tejto malej knožôčke nájdeš kopu impulzov k svojmu posunu v rôznych oblastiach života. Nájdeš v nej myšlienky na mnoho oblastí života a každá z nich stojí na zamyslenie. 

Ja som túto knihu prečítala dnes ráno a oslovilo ma niekoľko myšlienok. Je možné, že o polroka ma oslovia aj úplne iné myšlienky… A to je na tomto type kníh krásne. 
Kedykoľvek ju chutíš do ruky, nájdeš tam to čo potrebuješ.


Tieto myšlienky zaujali teraz mňa:

„Vždy máš čo dať.“

„Keď nemôžeš povedať nič dobré, tak mlč.“

„Emócie nie je nutné prejavovať. Je však potrebné ich prežiť.““Slzy sú detox duše.“

„Keď uzdravíš dušu, všetko ostatné sa uzdraví samo.“

„Budúcnosť je svetlejšia než tvoje predstavy o nej.“

„Nemocnice sú plné zamestnancov roka.“

„Raj na zemi nastane, až keď budú ľudia venovať minimálne toľko pozornosti svojej duši, koľko jej venujú svojmu telefónu.“

Pri tejto knihe si rozhodne príde na svoje aj veľmi vyťažený človek alebo niekto, kto jednoducho nečíta knihy. Pokojne si môžeš dať výzvu a prečítať si jednu stránku každý deň. Veď koľko času zaberie prečítať jednu vetu?

Rozhodne si prajem viac takýchto kníh, ktoré nebudú prvoplánovo motivačné, ale človek sa pri ich čítaní zamyslím na významom jednotlivých myšlienok.

Moje hodnotenie je rozhodne 5/5 .


P.S.: Pri čítaní niektorých viet moja fantázia vymyslela kreslené obrázky a ilustrácie, takže som si precvičila aj predstavivosť.

Knihu kúpiš aj priamo vo vydavateľstve NOXI https://www.noxi.sk/cez-seba-zmenim-teba/ a týmto im ďakujem za poslanie knihy na spracovanie môjho odporučenia.

Ak si na mojom blogu nový/nová a chceš vidieť viac z mojho života, príď na môj „instáč“.

Ak sa ti moje odporučenie na túto knihu páči, budem vďačná za tvoj komentár.

Teším sa na teba.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *