Motivácia a sebarozvoj

Blog za milión

„Blog za milión“ je jedna z najžiadanejších kníh na moje odporúčanie, o ktoré ste mi písali na mojom Instagrame. Ak chceš vedieť ako mať svoj prosperujúci a zarábajúci blog, tak čítaj ďalej moje odporučenie.


Poviem vám pravdu, keď mi majiteľ https://www.motivacnaliteratura.sk/ túto knihu doniesol, čím mu veľmi pekne ďakujem, tak ma ten názov veľmi zaujal. V tom čase som už mala rozbehnuté zakldanie blogu a samozrejme som chcela vedieť ako viesť blog. Moja prvotná myšlenka nie je blogom zarábať, ale veľmi rada sa učím nové veci a inšpirujem sa úspešnými ľuďmi.

Po prečítaní prvých strán mi dosť išlo na nervy, že autorka stále rozpráva o tom ako sa dá blogom zarábať. Na druhej strane je naozaj super živiť sa niečím čo človeka baví. Postupne autorka vysvetlila prečo dala knihe názov „Blog za milión“. 


Autorka zhromaždila naozaj množstvo odpovedí na dôležité témy od ľudí, ktorí majú k tele blogu čo povedať. V knihe nájdeš odpovede a rady od najúspešnejších blogerov. Nájdeš v nej témy ako: čo je blogovanie, čo je osobná značka, ako začať blogovaním zarábať, spustenie blogu, vytvorenie obsahu a ďalšie. 


Niekoľko pravidiel, ktoré ma najviac oslovili:

– Vždy je správny čas založiť si blog.

– Píš tak ako rozprávaš.

– Blogovať môže každý.

– Maj cieľ, ale nebloguj pre cieľ. Bloguj pre cestu, ktorá vedie k cieľu.

– Podstata blogovania nespočíva v dosahnutí zisku, ale v zmene.

– Blogger si musí ujasniť, kto je, čo ponúka a akú medzeru na trhu chce zaplniť.

– Začni!

… a aj tieto pravidlá budú vysvetlené v knihe „Blog za milión“.


Ešte by som asi podotkla, že je super keď človek robí čo ho baví. Je fajn keď si dopredu premyslíš o čom budeš blogovať, kto je tvoja cieľová skupina (s tým ti pomôže aj táto kniha), ale vieš čo bude ešte viac fajn? Ak za všetkým nebudeš vidieť tisíce eur alebo veci zadarmo…Na druhej strane, ak budeš robiť čo ťa baví, necháš si poradiť a vytrváš, tak sa dočkáš odmeny. V tejto knihe dostaneš návod ako založiť a viesť svoj blog za milión. 

Knihu by si mal prečítať ktokoľvek kto chce tvoriť obsah akoukoľvek formou – či je to blog, sociálne siete, YouTube atď. Kniha je primárne určená pre blog a blogera, ale nájde tam užitočné rady ktokoľvek kto chce tvoriť nejaký obsah, v jazyku modernom content. 


Moje hodnotenie: 5/5 


Prečítaš si túto knihu? Napíš mi svoj názor do komentára.

Ak si na mojom blogu nový/nová budem vďačná za podporu aj na mojom instáči. Tam uverejňujem viac y môjho života a viac o knihách, ktoré čítam.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *