Motivácia a sebarozvoj

Ako žiť s ľahkosťou

O knihe „Radosť z mála“ som vám písala minulý rok. Je to kniha, ktorú som čítala po niekoľkých rokoch znovu a mám ju veľmi rada. „Ako žiť s ľahkosťou“ je kniha od tej istej autorky a vybrala som si ju najmä preto, že chcem sebe a aj vám trošku uľahčiť život. Keďže je autorka „guru“ minimalizmu (aspoň pre mňa) vedela som, že ma touto ďalšou knihou nesklame.

Ja osobne som už zažila stav, kedy som mala pocit, že je toho na mňa priveľa, že žijem v stereotype, že mám veľa vecí, že sa necítim dobre… Mala som pocit, že môj život je len práca a povinnosti doma. Cítila som sa v pasci. Vtedy som si uvedomila, že musím niečo na svojom živote zmeniť. Začala som žiť jednoduchšie – brala som si menej povinností, zaviedla som si rituály, ktoré mi pomáhali cítiť sa lepšie, postupne som zo života odstraňovala ľudí aj veci, ktoré mi nerobili radosť. Výsledok? Nuž, ešte stále na tom pracujem, ale som omnoho šťastnejšia, ako pred 2 rokmi. A to je asi môj cieľ – cítiť sa slobodná a šťastná.
 
„Žite s ľahkosťou, čo najväčšiu ľahkosťou, odhoďte záťaž a vzlietnite na vlastných krídlach.“
 
V knihe nájdeš návody na to, čo som ti teraz opísala. Návody, ako si urobiť život jednoduchší, ľahší a nadobudnúť pocit šťastia. Možno, teda určite, nebudeš mať v živote všetko, po čom ti srdce piští, ale pocit šťastia je na nezaplatenie.
Spolu s autorkou a jej knihou začnej s organizáciou Tvojej domácnosti. Naučíš sa, ako nakupovať. Naučíš sa, ako sa zbavíš zbytočností. Prečo je to dôležité? Keď Tvoj život zaťažujú zbytočnosti, nedokážeš sa sústrediť na podstatné veci. 

Kniha ti pomôže do života vniesť minimalizmus. Ber túto knihu, ako príručku, vďaka ktorej posunieš svoj život dopredu a bude sa ti žiť ľahšie. Pokojne sa ku knihe vráť aj niekoľkokrát – nemusíš predsa všetky zmeni robiť naraz. Ja som zmeny vo svojom živote robila a robím postupne dodnes.

Moje hodnotenie knihy je 4/5
4/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *