Motivácia a sebarozvoj

Ako sa chrániť pred toxickými ľuďmi

Predstavujem ti dalšiu krásku z dielne @grada_sk .📖 Po tejto knihe som siahla najmä preto, že z každej strany sa mňa doslova chŕli slovné spojenie „toxický ľudia“ alebo „toxické správanie“. Ruku na srdce, kto reálne vie rozlíšiť, aké je to v skutočnosti správanie a ako sa proti nemu brániť (ak sa samozrejme nezaujímaš o psychológiu)? Podľa mňa málo ľudí, pretože vždy, keď som sa osoby, ktorá takéto slovné spojenie používala (pretože je veľmi trendy), či vie jeho význam, ostalo ticho.😅 Tak aj preto som prečítala túto knihu a dnes o nej píšem, aby sme sa naučili, kto je toxická osoba a ako sa pred ňou chrániť.

Myslím, že toto je jedna z najviac dopytovaných kníh, aké som si kedy zaobstarala a prečítala. Na mojom profile často pýtate rozvojové knihy, preto urobím aj sumár najlepších kníh zo žánru sebarozvoj a psychológia, ale to neskôr, teraz o knihe.👇🏻

„Ako sa chrániť pred toxickými ľuďmi“ začína kapitolou o vysoko citlivých ľuďoch, pretože práve oni sú často obeťami toxických ľudí. Kniha ti priblíži, kto je manipulátor, ako ho rozpoznáš a vďaka nej sa naučíš, ako sa pred takýmto človekom môžeš brániť.
Vďaka praktickým radám sa dozvieš, ako sa od toxického človeka „odstrihneš“, ako v správnom nastavení vytrváš a aj to, ako si vytvoríš hranice pred toxickými ľuďmi.

Pre koho knihu odporúčam?
V prvom rade pre vysoko citlivých ľudí, ktorých táto kniha definuje. Manipulátor a toxická osoba vyhľadáva empatických a citlivých ľudí, preto by práve oni mali po tejto knihe siahnuť a vedieť sa pred ich vplyvom a vzťahmi s nimi brániť.
Ale odporúčam ju prečítať každému, pretože každý z nás môže mať vo svojom okolí aj manipulátora aj človeka, ktorý je jeho obeťou. Táto kniha ti pomôže posunúť mu rady a tipy na odchod z toxického vzťahu.

Veľmi ma mrzí krátky rozsah knihy, preto má u mňa 4/5
4/5

Samozrejme rozumiem, že pre mnohých z vás bude jej zhustený obsah prínosný a jej nízky počet strán oceníte.😁
Rozhodne bola táto kniha pre mňa obohatením a ak by vyšlo pokračovanie alebo nadstavba k tejto téme od autorky, siahla by som po nej.

Už si ju čítal/a?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *