Motivácia a sebarozvoj

5minutové meditace na každý den

Cvičiť svoje fyzické telo, na to sme zvyknutí, ale cvičiť aj svoju myseľ, na to už menej. Kniha „5minutové meditace na každý den“ ťa procesom cvičenia svojej mysle prevedie veľmi jednoducho. Je to v podstate taká 180 stranová brožúrka preložená do českého jazyka.

Meditácie nie sú len o dychových cvičeniach. Autorka ťa prevedie rôznymi krokmi a opíše ti rôzne cvičenia, vďaka ktorým zlepšíš svoju všímavosť. Túto knihu je treba vnímať ako príručku, vďaka ktorej sa naučíš pracovať so stresom, znížiť stres aj úzkostné stavy, zlepšiť sústredenie, starostlivosť o seba aj starostlivosť o svoje vzťahy.

Ak hľadáš návody, ako spomaliť a zmierniť stres, ktorý ťa v bežnom živote obklopuje, tak túto brožúrku v kníhkupectve neprehliadni. Myslím, že toto je kniha, ktorá bude dobrý darčekom pre tvojho blízkeho.📕

"Ak vedome nepracujeme so schopnosťou sústrediť sa, o to skôr prepíname takpovediac na autopilota. Tiež poznáte ten pocit odpojenia od seba, keď je vaše konanie ako keby automatizované? Môže sa to stať, keď sa natoľko ponoríme do aktivít, že sa všetko stlačí na snahu a boj o to, aby sme všetko zvládli, namiesto toho, aby sme si naozaj cenili okamihy svojho života."
Jennifer R. Wolkin
Autor

Táto kniha bude pre každého, kto chce na sebe pracovať a zaujíma sa o sebarozvoj. Ak si však už vo svojom sebarozvoji pokročil/a, tak túto knihu radšej odporuč začiatočníkovi, pre pokročilého bude jej obsah nedostatočný.

Moje hodnotenie 3,5/5
3.5/5

Od knižky som očakávala trošku viac. Je napísaná veľmi ľahko a príjemne, ale je naozaj určená pre začiatočníkov. Pri kúpe na to treba myslieť.🙏🏻

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu @grada_sk 📖

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *