Motivácia a sebarozvoj

13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia

Autorka Amy Morin napísala už 3 knihy s názvom: 13 vecí, ktoré psychicky… Názov sa vždy líši tým, komu je kniha určená. O knihe „13 vecí, ktoré psychicky silné ženy nerobia“ som už písala odporučenie v mojom skoršom článku, ktorý nájdeš tu.👇

Dnes napíšem pár riadkov o knihe „13 vecí, ktoré psychicky silní ľudia nerobia“, ktorú mi na recenziu venoval majiteľ internetového knihkupectva Motivačná literatúra.

 

Autorka ti hneď na začiatku knihy vysvetlí, čo je to „psychická sila“. S týmto pojmom sa budeš stretávať počas celej knihy a je fajn, že hneď od začiatku vieš čo tento pojem znamená. S týmto pojmom sa dokonca budeš stretávať aj vo zvyšných dvoch jej knihách. Uvedom si, že autorka len tak nerozpráva hocičo a nečaruje z vody – ona je psychoterapeutka a vie o čom hovorí.

 

Na začiatok by si si mal/a pochopiť, že ľudia sa nedelia na psychicky silných a psychicky slabých. Každý z nás má nejaký stupeň psychickej sily a vždy existuje možnosť na jej rozvíjanie a zlepšovanie. Poviem ti niekoľko zaujímavých faktov, ktoré aj mňa prekvapili. Keď je niekto pozitívny, to neznamená, že je psychocky silný. Keď je niekto psychicky silný, to neznamená, že sa správa ako najväčší drsniak. Psychická sila ťa nenúti ignorovať tvoje emócie – učí ťa s nimi pracovať správne. Keď si psychicky silný, to neznamená, že všetko musíš zmládnuť sám/sama. Psychická sila nie je to isté ako duševné zdravie. A v ďalších prekvapivých faktoch by som mohla pokračovať donekonečna. 

 

Takže na 230 stranách nájdeš takú kopu užitočných informácií, že túto knihu určite neprečítaš za jeden večer a ani za dva. Dozvieš sa v nej, ako sa vyrovnať s minulosťou, ako sa naučiť povedať nie, ako sa nebáť urobiť zmenu, ako nerobiť rovnaké chyby, ako nezávidieť, ako byť trpezlivý, ako sa neľutovať, ako sa nevzdávať, ako sa ponoriť do svojho vnútra a tak ďalej a tak ďalej. 

 

Pre koho je táto kniha?

Sama autorka hovorí, že knihu venuje všetkým, ktorí sa dnes snažia byť lepší, ako boli včera. Práca na psychickej sile je celoživotné úsilie. Táto práca je to cesta, nie je to cieľ. Pretože vždy sa dá niečo zlepšiť. Psychická sila je v tomto podobná tej fyzickej – vždy môže byť človek silnejší, ako je dnes. Rozhodne si myslím, že táto kniha slúži ako základ a jej ďalšie knihy slúžia ako doplnok, slúžia na rozvinutie jednotlivých myšlienok. Takže každému odporúčam začať touto knihou. Prečítať ju a počas jej čítania začať praktizovať rady, ktoré tam nájdeš. A potom, ak si žena alebo rodič (alebo oboje) zaobstaraj si aj ďalšie knihy od autorky, v nich sa dozvieš ďalšie špecifiká a ďalšie návody, ako pracovať a rozvíjať svoju psychickú silu.

Moje hodnotenie knihy je 5/5
5/5

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *