Motivácia a sebarozvoj

13 vecí, ktoré psychicky silné ženy nerobia

Priatelia moji, kniha „13 vecí, ktoré psychicky silné ženy nerobia“ je napísaná pre ženy a preto budem písať svoje upozornenia v ženskom rode. Moji mužský sledovatelia mi to určite odpustia. Popravde ani neviem kde mám v opise tejto knihy začať. Pri jej čítaní som mala pocit, že autorka hovorí priamo ku mne…

 

Toto je kniha, ktorú odporúčam čítať postupne. „Nezhltni“ ju za deň či dva. Autorka ti v tejto knihe ukáže ako sa zbaviť nesprávnych návykov, aby si sa mohla stať lepšou verziou samých seba.


Prečítaj si časť a pracuj s tými myšlienkami. Prečítaj ďalšiu časť a zase pracuj s myšlienkami/ informáciami. Počas procesu čítania rozmýšľaj nad tým, ako tie myšlienky zapracuješ do svojho každodenného života.Práca na sebe a na zlepšovaní seba je beh na dlhé trate. Dovolím si povedať, že aj na celý život. Psychické zdravie je rovnako dôležité ako to fyzické… Ľudia na tento fakt občas zabúdajú. A presne na to slúžia knihy ako je táto. Majú nám ukázať návod ako začať pracovať na svojej psychickej sile. 

„Psychická sila sa veľmi podobá fyzickej sile. Keď chcete byť silnejší a lepší, dôležité sú dobré návyky.“ Autorka hovorí, že každý človek disponuje určitou psychickou silou. Nedá sa povedať, či je človek psychicky silný alebo slabý. Nech má š akúkoľvek úroveň psychickej sily, stále máš priestor na zlepšenie.

Autorka hovorí, že každý človek disponuje určitou psychickou silou. Nedá sa povedať, či je človek psychicky silný alebo slabý. Nech má š akúkoľvek úroveň psychickej sily, stále máš priestor na zlepšenie.

Autorka hovorí, že každý človek disponuje určitou psychickou silou. Nedá sa povedať, či je človek psychicky silný alebo slabý. Nech má š akúkoľvek úroveň psychickej sily, stále máš priestor na zlepšenie.


Som rada, že sa v spoločnosti začalo viac hovoriť o psychickom zdraví a o tom, že psychické zdravie je zovnako dôležité ako to fyzické. V mojom okolí je mnoho ľudí, ktorí trpia určitou psychickou záťažou, chorobou, nerovnováhou… Aj preto napíšem urivok, ktorý ma veľmi oslovil:“… ak má niekto duševnú chorobu, neznamená to, že je slabý. Rovnako, ako sa môže rozhodnúť zlepšiť svoju fyzickú kondíciu cukrovkár, aj človek s depresiou sa môže rozhodnúť stať sa psychicky odolným. Choroba síce môže skomplikovať budovanie fyzických alebo psychických „svalov“, aj napriek tomu sa to všetko dá dosiahnuť.“

 

Autorka napísala aj 13 vecí, ktoré psychicky silný ľudia nerobia a 13 vecí, ktoré psychicky silný rodičia nerobia. Túto knihu, zameranú pre ženy, napísala, aby podporila ženy v posilňovaní ich psychických „svalov“ a chce inšpirovať ženy, aby inšpirovali ďalšie ženy. Takáto reťazová reakcia sa mi veľmi páči… A čo tebe? 


Budeš pracovať s touto knihou na budovaní svojich psychických „svalov“?


Za knihu ďakujem majiteľovi internetového kníhkupectva Motivačná literatúra.

Moje hodnotenie knihy je 5/5
5/5

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *