Motivácia a sebarozvoj

101 zlatých pravidiel pre život bez stresu

„101 zlatých pravidiel pre život bez stresu“ je kniha, ktorú mi napísalo niekoľko mojich sledovateľov, že by som o nej mala napísať. Tak o nej píšem 🙃 Moja v poradí 90 prečítaná a zrecenzovaná kniha tohto roka.🙏🏻

Keď som knihu otvorila, tak som mala pocit, že ju niekto písal podľa mňa. V knihe sú zhrnuté spôsoby, ktorými si ja osobne zlepšujem život. Samozrejme, našlo sa pár pravidiel, ktoré som nepoznala alebo mi ich kniha pripomenula, že by som ich mala robiť častejšie. Na moje osobné pravidlá (alebo skôr životné zlepšovače) som prichádzala postupne časom, skúšaním, študovaním, čítaním…

"Usmiatím sa na niekoho iného ľahko odvrátite pozornosť od toho, čo vás trápi, nech už je to čokoľvek. Keďže v danom momente zabudnete na seba kvôli niekomu inému, hneď sa budete cítiť šťastnejšie. A preto úsmevom dávate niečo aj sebe, nie len druhým. Kto by to bol povedal?"
Helen Monnet
Autor

Autorka ti bez veľkej námahy ukáže 101 pravidiel, ktoré ti zaručene zlepšia život, ak ich začneš praktickosť. Vďaka nim dokážeš spomaliť, užívať si život, lepšie zvládať alebo aj eliminovať stres, skončiť s mnohými zlozvykmi, uvedomiť si seba, začať pracovať na rozvoji mnohých oblastí života a kopu ďalšieho.

Áno, mnoho ľudí by túto knihu zaradilo do kategórie motivačná literatúra. Ja si však myslím, že motivácia je v nej naozaj len ako okrajová téma. Kniha sa viac zameriava na zdravie a zlepšenie života praktickými radami napríklad prostredníctvom dýchania, úsmevu, učenia sa spontánnosti, budovanie kariéry, sledovanie svojich pocitov, relaxácie a mnoho iného.

Moje hodnotenie 3/5
3/5

Mrzí ma, že je to len brožúrka a každému bodu sa autorka venuje len v rozsahu 1 maximálne 2 strán. Prosím, ja chcem viac 🙏🏻 Táto kniha by si to zaslúžila.

Nezabúdaj, že čokoľvek z tejto knihy bude fungovať, ak to budeš praktizovať a postupne zavádzať do života. Len ty si ten/tá, čo môžeš zmeniť svoj život a táto kniha ti môže byť dobrý odrazový mostík. Niečo z knihy už možno robíš a v niečom od nej dostaneš inšpiráciu i motiváciu. Takže, ak túžiš po inšpiráciách na zlepšenie života, siahni po tejto brožúrke a nechaj sa ňou naviesť.

Ďakujem @lindeni.sk za poskytnutie recenzný výtlačok knihy.

Každý z nás sa snaží o lepší život. No nie? 😊

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *