Romantika

Stručná história Zeme

Ukážem ti knihu, ktorá sa mi dostala do rúk. „Stručná história Zeme“ je kniha, ktorú by som mohla zaradiť do kategórie encyklopédia.


Stručná, to je základné slovo. Na 200 stranách autor rozpráva o Zemi. Prečítaš si, ako naša zem vznikala a menila sa do podoby, ako ju poznáme dnes.

Kniha je rozdelená do 8 kapitol a každá z nich sa venuje inemú aspektu vzniku, vývoja a zmenám, ktoré prebiehali na Zemi. Dozvieš sa, aké prebiehali chemické, fyzické aj biologické procesy pri vzniku a vývoji našej planéty. Čo všetko sa udialo, kým sa ovzdušie stalo „dýchateľné“. Akým vývojom prešli živočíchy, ako sa Zem zazelenala, aké katastrofy Zem prežila a aj to, ako sa vyvinul človek. Naša Zem je fascinujúca a táto kniha ti na doslova pár stranách ukáže, ako veľmi.

Pre koho je táto kniha?
 
Myslím si, že kniha „Stručná história Zeme“ bude pre človeka, ktorý si chce prečítať o Zemi, chce urobiť radosť dieťaťu alebo s ním spoločne stráviť čas, naučiť sa nové a zaujímavé veci.
Ak už čo-to o Zemi a jej zvniku vieš, tak ti táto kniha bude jednoducho málo. Jej malý rozsah hovorí sám za seba a naozaj existujú iné knihy, po ktorých by si mal/a siahnuť.
V knihe nájdeš hlavne písaný text, takže odporúčam ju pre deti 10 rokov a viac.
Moje hodnotenie 2,5/5
2.5/5

Kniha je priemer. Poteší, ale je veľká škoda, že sú v knihe len obmedzené informácie, obrázky nie sú farebné a celkovo je kniha z kategórie encyklopécia málo záživná.

Nenáročný či mladší čitateľ si však v tejto knihe môže nájsť záľubu a načerpať veľa užitočných informácií.

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *