Romantika

Sedem sestier

Pred pár dňami som hovorila, že som dopočúvala audioknihu „Sedem sestrier„. Je to prvý diel série. Už nejakú dobu som počúvala o týchto knihách samé superlatívy, tak som neváhala a ponorila sa do ďalšieho príbehu. Aká bola kniha, to sa dočítaš ďalej.

 

Táto séria je o 7 sestrách. Nuž, teda o šiestich, ale snáď sa v ďalších dieloch dozvieme prečo. Prvý diel série rozpráva o smrti „tatka slaného“, ako ho všetky dcéry volali a o ich návrate domov do Švajčiarska. Každá zo sestier je adoptovaná, vedeli to, ale po svojich rodičoch nepátrali. Tatko nechal každej z nich obálku s indíciami, aby mohli vypátrať svoju biologickú rodinu.
Tento príbeh je o najstaršej sestre, ktorá sa volá Maia. Jej pátranie ju zavedie do horúceho Rio de Janeiro. Tu bude pátrať po rodine, dostane možnosť vyrovnať sa s minulosťou a vykročiť vpred.
„Ľudia, ktorých ľúbiš, sú nenahraditeľní.“

Musím ti povedať, že ma tento príbeh uchvátil. Nebola jedna jediná minúta, kedy by som sa nudila. Maia získa listy a vďaka nim sa prenesie príbeh do minulosti. Záhadné pátranie a postupné rozuzľovanie príbehu, troška napätia aj romantiky – táto zmes mi urobila krásny zážitok. Dávam klobúk dole pred autorkou, jej talentom a potvrdzujem, že všetky pozitívne ohlasy na túto knihu sú pravdivé.

 

„Hoci sme žili v rozličných obdobiach a v rôznych kultúrach, podstatné dilemy sa nikdy nezmenili. Najmä pre ženy nie.“

Kniha bude určite pre každého, kto má rád oddychové romány, ktoré sú zmesou rôznych žánrov. A kniha v podobe audioknihy ma ani v najmenšom neukrala o zážitok z príbehu. Práve naopak, oddýchla som si ešte o niečo viac pri jej počúvaní. 

„Hoci môj život formovali udalosti, ktoré som nemohla ovplyvniť. Moja reakcia na ne padá len a len na moju hlavu.“

 

Knihu nahovorila Zuzana Jurigová Kapráliková a jej hlas úplne sadol k tomuto príbehu.
Ďakujem vydavateľstvu Tatran za poskytnutie a ďakujem Publixing , že nahrávate takéto úžasné knihy. Verím, že čoskoro budú aj ďalšie časti.
 
Poznáš sériu „Sedem sestier„?
Rád/a oddychuješ pri románoch a príbehoch?
Napíš mi komentár.
Moje hodnotenie knihy je 5/5
5/5
Audiokniha dostala taktiež 5/5
5/5

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *