Romantika

Rozhodnutie, Priznanie

Dnes pokračujem v odporučení slovenskej tvorby.💜 Ty vieš, že romantika nie je mojou šálkou kávy, ale je to súčasť života, takže je to aj súčasť kníh.Keď mi Michaela Zamari napísala, či si chcem prečítať nejaké jej knihy, vedela som, že píše romantiku. Spoluprácu som prijala, pretože viem, že je mnoho ľudí číta tento žáner a mám ich aj medzi mojimi sledovateľmi. A tak mi prišli knihy „Rozhodnutie“ a „Priznanie„.

„Rozhodnutie“ je kniha, ktorú som od Michaela Zamari začala čítať prvú. Raven a jej brat Troy si užívajú dovolenku v exotike. Z nejakých zvláštnych príčin sa k nim pridá muž menom Wyatt. 
Zoberie im pasy, obmedzuje ich, všade s nimi začne chodiť. 
Nemôžu volať pomoc a nemajú sa na koho obrátiť.
Tvrdí, že ich chráni.
…ale pred čím alebo pred kým?

Myslím, že ti nebudem opisovať viac z deja týchto kníh. Nechcem ti prezradiť nič podstatné. Koniec koncov, takých recenzií nájdeš kopu, budú ti stačiť 2 kliky a dozvieš sa, aký príbeh ukrývajú. Napíšem ti radšej, na čo sa môžeš tešiť.👇

 

Privíta ťa prvotné napätie, ktoré prichádza hneď na začiatku knihy, a ktoré autorka udržiava počas celého deja. Stále som sa pýtala, čo za tým všetkým je… Toto naozaj nie sú len čisto romantické knihy a presne to mám na románoch rada, keď kombinujú žánre. Autorka kombináciu rôznych žánrov zvládla naozaj úžasne.🙏 Na prvú „sexi“ scénu nebudeš musieť dlho čakať. Už na strane 70 v knihe „Rozhodnutie“ sa začne odohrávať niečo zvláštne a zároveň romantické.

„Priznanie“ je voľné pokračovanie „Rozhodnutia“ – môžeš ich čítať po sebe alebo aj zvlášť. Podľa mňa v oboch nájdeš rovnako dobré príbehy. Tieto knihy určite ulahodia milovníkovi románov plných romantiky aj napätia. Jednoducho v knihách nájdeš drámu, lásku, bolesť, nenávisť, akciu – všetko, čo sa mieša aj v bežnom živote.

 

Aj keď romantika nie je môj najobľúbenejší žáner, tak tieto knihy a štýl písania autorky je jedinečný. Som rada, že máme na Slovensku šikovných autorov a úžasné príbehy. „Rozhodnutie“ je preložené aj do českého jazyka.

 

Michaela Zamari ďakujem, že si ma zoznámila s tvojou tvorbou a poslala mi recenzný výtlačok.💜

Moje hodnotenie oboch kníh 4/5
4/5

V knihách sa občas postavy správali neprirodzene. Teda pre mňa to bolo neprirodzené, ale pri čítaní príbehov mi to vôbec neprekážalo. Úžasne oddychové knihy, pri ktorých som úplne vypla a prečítala som ich za pár hodín.

 

Čo ty a romantika v knižnom/filmovom svete?

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *