Beletria,  Romantika

Reč srdca

Keď som si knihu zobrala na recenziu od Albatros Media, nevedela som, čo v nej nájdem. A poviem ti, bola som príjemne prekvapená. Teraz ti v krátkosti opíšem, čo všetko v knihe nájdeš, aby si si mohol/a zhodnotiť, či je kniha pre Teba.

 

Ukrýva sa v nej kombinácia básní spolu s popismi. Naozaj zvláštna kombinácia, ale veľmi pekná a príjemná. V knihe nájdeš slová povzbudenia aj rôzne výzvy k láske, sebaláska, pozitívnemu mysleniu. Sama autorka hovorí, že v knihe nechala dosť priestoru na Tvoje vpisovanie.

 

Veru, keď som knihu čítala ja, prichádzalo mi veľa inšpirácie a myšlienok, ktoré som si zapisovala.

 

Ano, pravdou je, že v knihe nájdeš aj veľa slov a viet, ktoré si už niekde čítal/a. Opakovanie je však „matka múdrosti“ a nikdy nezaškodí prečítať si niektoré vety znovu.

Pre koho bude táto kniha?
Myslím, že ulahodí čitateľovi, ktorý hľadá inšpiráciu alebo sa chce zamýšľať a prečítať si pekné slová vo forme básní. Rozhodne to bude oddychové čítanie vhodné na dovolenku, do ťažkých časov alebo aj ako milý darček pre človeka, ktorý veľa nečíta, ale inšpiratívne texty má v obľube.

Moje hodnorenie 2,5
2.5/5

Je to veľmi pekná knižka pre začiatočníka. Ja ju hodnotím, ako priemernú. V knihe nájdeš mnoho otrepaných fráz, ktoré sme už miliónkrát čítali. K mnohým témam sa autorka mohla rozpísať viac a urobiť tak svoju knihu výnimočnou. Väčšinou sa mi zdá, že po otvorených témach pláva len na povrchu. Básne knihu obohacujú, to však nestačí.

 

Rozhodne odporúčam nenáročnúmu čitateľovi, ako zdroj inšpirácie, povrbudenia alebo ako nakopnutie k zamysleniu nad rôznymi aspektmi života.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *