Romantika

Outlander – Cudzinka

Mám pre teba tip na knihu a zároveň aj tip na seriál📖🎬 Táto kniha je môj najväčší rest ever 😂 Nevedela som sa k nej odhodlať vyše roka a jej čítanie mi trvalo extrémne dlho. Dôvod? Kniha má 645 strán, ale je napísaná, tak malým písmom, že som naň ledva videla (ber na vedomie, že mám problém so zrakom). Takže čítanie tejto knihy, aj napriek fajn príbehu, bolo pre mňa v podstate utrpením.
… a preto mi tak dlho trvalo jej čítanie, ale zvládla som to a teraz môžem napísať moje odporučenie.😁

Príbeh je o Claire, ktorá ide s manželom po 2. SV na dovolenku do Škótska a za zvláštnych okolností pocestuje v čase do 18. storočia plného nástrah aj nebezpečia. S opisovaním deja teraz končím, aby som ti toho nepovedala až príliš a nepokazila ti dojem z deja.🙃

„Outlander“ je pre milovníkov romantiky, histórie, prírody a zaujímavých príbehov. Autorka píše jednoducho, pútavo, vtipne aj romanticky. Zobrazuje pomery spoločnosti v 20. aj 18. storočí v Škótsku a čitateľ sleduje aj rôzne možnosti žien v týchto storočiach.

Táto je kniha ma podporila v mojej láske ku Škótsku a túžim ešte viac tento kút sveta navštíviť.🗺️ Ja po romantických knihách siaham veľmi málo (takmer nikdy), ale po tejto som siahla kvôli seriálu, ktorý som poznala. Romantických záležitostí mohlo byť v knihe menej (len z môjho pohľadu), ale ak si fanúšik romantiky a historických románov, táto kniha ti padne do nôty.

Kniha má moje 3,5/5
3.5/5

Úprimne ti poviem, že ak by existoval slovenský preklad s väčším písmom alebo audioverzia, tak by som siahla aj po ďalších častiach.
Ďakujem @zelenykocur.sk za poskytnutie recenzný výtlačok
knihy 📕

Páči sa ti námet cestovania v čase na oddychové čítanie?

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *