Romantika

Kto si?

Už pár dní mám prečítanú túto knihu „Kto si?“, ktorú som dostala od jej autora Michala Škombára. Kto ma sleduje už dlhšie, vie, že ja rada podporujem aj slovenských autorov. Je mi veľkou cťou, že ma autor oslovil, či by som si jeho dielo chcela prečítať. V nasledujúcich riadkoch ti poviem, aký príbeh sa v knihe nachádza (samozrejme nebudem spoilerovať) a komu by táto kniha rozhodne nemala ujsť.👇


Serafín a Rafo. Obaja niekoho stratili. Obaja sa s touto stratou nevedia vyrovnať. Obaja majú svoju príšeru alebo ho môžeme nazývať aj démon. Doslova. Pri čítaní knihy ich spoznávaš – spoznávaš ich životy, starosti, bolesti aj ich strachy. Nemôžem ti prezradiť, čo sa v knihe odohráva. Môžem však povedať, že sa ponoríš do sveta v podstate bežných problémov. Každému z nás sa v živote prihodí niečo nedobré a každý z nás sa s takou situáciou vyrovnáva inak. 

„Bol dieťaťom bez mena a bez priateľov.
Bol ničím.
Vstal od stola a odchádzal prázdnejší, než vchádzal dnu.“
 

Táto kniha sa pohybude medzi realitou, fantáziou a občasne až hororom. Pri čítaní knihy prežiješ smútok a dokonca aj strach. Autor rozpráva príbeh ľahko, takže sa ti bude kniha čítať naozaj ľahko a pomerne rýchlo. Po pár stranách sa zorientuješ s postavách a čím budeš čítať ďalej, tým ti autor bude toho objasňovať viac.

Páči sa mi, že autor opisuje postavy aj situácie úplne realisticky. Život a boj s vlastnými démonmi nie je jednoduchý ani v reálnom živote. V príhebu nájdeš postavy, s ktorými budeš sympatizovať. Nemôžem zabudnúť ani na psychologickú stránku príbehu, ktorá je naozaj obohacujúca.

„Často sa hovorí, že choroba tela je najhoršia, lenže ľudia sa mýlia. Ako veľmi sa mýlia!
Oveľa strašnejšie je prísť o moc nad svojimi myšlienkami.“ 


Pre koho je táto kniha?

Podľa mňa pre každého, komu nevadí trochu strachu a napätia pri čítaní. Určite nehľadaj žiadnu romantiku. Toto je príbeh zo života obohatený o autorovu fantáziu v podobe príšer. Kniha ti poskytne netradičný čitateľských zážitok, pri ktorom sa naozaj nebudeš nudiť. Má mnoho pridaných hodnôt, ktoré ťa môžu chytiť za srdce.

Knihe dávam zaslúžených 4/5
4/5
Par vecí by som na nej doladila, ale neubralo mi to z čitateľského zážitku. Toto určite nebola moja posledná prečítaná kniha od autora.
Prosím nech vychádza viac takýchto kníh.🙏
 
Ak chceš vedieť čím žijem, čo čítam a čo mám rada, tak klikni na odkaz a sleduj ma aj na mojich ďalších sociálnych sieťach.👇

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *