Romantika

Kaviareň v Kodani

Táto kniha sa mi dostala do ruky vďaka spolupráci s vydavateľstvom Grada. „Kaviareň v Kodani“ je prvou knihou z knižnej série „Romantické úteky“.

 

Hlavnou hrdinkou, ktorá rozpráva svoj príbeh, je Kate Sinclaiová. Kate pracuje v londýnskej PR agentúre a kariéra je pre ňu naozaj dôležitá súčasť jej života. Nebudem, ale prezrádzať veľa z deja, aby som ťa neobrala o zážitok z knihy… Kate je úplne normálna fajn baba. Baba, s ktorou by som určite bola kamarátka, chodili by sme spolu na čaj alebo na pohár vína a rozprávali sa o živote, práci či vzťahoch.

 

V rýchlom slede udalostí sa v skratke dozvieš čo-to z jej života a aj z jej práce. Vďaka rôznym udalostiam a vďaka práci sa dostane na služobnú cestu do Dánska, kde bude s partiou novinárov a blogerov spoznávať čaro tejto krajiny a filozofie „hyggie“. Jednoducho povedané, Kate urobila dojem na majiteľa obchodných centier Hjem a ten jej dal na starosti PR jeho nového obchodného centra, ktoré bude v Londýne. Pred služobnou cestou a počas nej postupne spoznáš jednotlivé postavy, ich príbehy, skúsenosti, charakter atď. Naozaj sa občas zasmeješ a občas ťa niektoré vzniknuté situácie aj zamrzia.

 

Nech som sa snažila akokoťvek, najviac ma zaujímala kaviareň a jej majiteľka Eva, ktorá bola úžasná a hneď som si ju obľúbila. Potom ma zaujímala Kate a to, ako sa vyvinie jej vzťah s redaktorom Benom.

Prečo sa kniha volá „Kaviareň v Kodani“? Nuž väčšina deja sa odohráva práve v Kodani a naša hlavná postava túto krásnu kaviareň opisuje takto: „Zhruba po ďalších 5 sekundách som sa do nej bláznivo zamilovala. Príjemná, útulná a ešte niečo iné, čo som nevedela hneď definovať, ale robilo to z nej skutočne prívetivé miesto.“

 

Na pár citátoch ti ukážem prečo som si túto knihu, atmosféru v nej a filozofiu „hyggie“ obľúbila ja…

Eva Wilderová matka Larsa, majiteľa obchodných centier: „My v Dánsku kupujeme málo, ale nechávame si veci poriadne dlho.“
Čo je to hygge? „Znamená to radovať sa z obyčajných vecí, ako napríklad z toho, že si cestou z práce kúpite zákusok, uvaríte si k nemu kávu, sadnete si a vychutnáte si všetko do posledného hltu.“

 

Pre koho je táto kniha? Pre každého, kto si chce chvíľu oddýchnuť pri nenáročnom a ľahkom príbehu. Občas zažije napätie z rôznych situácii a občas aj trochu romantiky. Jednoducho všetko čo k životu patrí. Knihu prečítaš naozaj veľmi rýchlo, stránky ti budú ubiehať jedna za druhou.

 

Mrzí ma, že sa autorka nevenovala opisu Kodane a atmosféry trošku viac.
„Všetko chutí lepšie, keď je to pripravené s láskou.“

Moje hodnotenie je 3,5/5
3.5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *