Romantika

Domek v Irsku

Ďalšia časť zo série „Romantické úteky“, ale tentokrát som túto časť prečítala v českom jazyku.


„Domek v Irsku“ je moja štvrtá kniha z tejto série a aj od autorky. Stále ma udivuje, ako úžasne autorka pracuje s opismi miest, kde sa príbeh odohráva. Doslova ma vždy vtiahne na to konkrétne miesto a dokážem cítiť jeho atmosféru. Úžasné opisy prírody aj kultúry. Nuž, takto by som sa mohla rozplývať donekonečna. Rozhodne sú tieto knihy úžasným spôsobom, ako cestovať po svete z gauča a pre mňa je to motivácia tieto úžasné miesta navštíviť, ale o tom niekedy inokedy.


Späť k tejto knihe a k príbehu, ktorý ukrýva. Hlavná hrdinka je Hannah a pravý dôvod, prečo sa rozhodla zobrať si dovolenku a odísť do Írska na kurz varenia sa dozvieš postupne počas čítania. Autorka opäť vytvára jemné napätie a urobila si dobrú romantickú linku v deji. 


Pre koho bude táto kniha?

Vzhľadom na nenáročnosť príbehu, bude pre fanúšikov ľahko romantických príbehov aj fanúšikov autorky Julie Caplinovej.

Rozhodne od knihy očakávaj pomalý dej a oddychový príbeh. Knihu môžeš čiťať aj v prípade, ak si predchádzajúce knihy z tejto série nečítal/a (dejovo na seba nenadväzujú).

Moje hodnotenie 3/5
3/5

Žiaľ, ak si čítal/a predchádzajúce časti, tak zistíš, že aj táto kniha je výborná na oddych, ale tie predchádzajúce časti boli o kúsok lepšie – aj z hľadiska deja aj z hľadiska opisov prírody. Preto som tejto knihe dala o kúsok horšie hodnotenie, ako Kaviarni či Pekárni.

Ďakujem vydavateľstvu Grada za poskytnutie recenzného výtlačku.
 
Ak chceš vedieť čím žijem, čo čítam a čo mám rada, tak klikni na odkaz a sleduj ma aj na mojich ďalších sociálnych sieťach.👇

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *