Romantika

Bzukot včiel

Po niekoľkých mesiacoch sa mi konečne podarilo prečítať túto knihu. Dnes ti ukážem moju prvú prečítanú knihu roka 2022. Využila som túto staršiu fotku. Fotenie malo s touto knihou niečo spoločné – teplo a včely.

Kniha dýcha teplom a priniesla mi slnko do chladných zimných dní. Napríklad táto veta ma preniesla do tepla: „Vonku bzučali včely a cikády nás obklopovali svojím bláznivým, ustavičným spevom každý letný večer pri západe slnka, keď som bol pohltený poslednými dobrodružstvami dňa.“ Príbeh mi presne sadol do mojej nálady a do toho, čo som potrebovala…

 

 

Kniha Bzukot včiel ťa zoberie do horúceho Mexika k rodine Moralesovcov, ktorá vychovala nájdeného chlapca Simonopia. A tento chlapec má dar. Príbeh, ktorý ti autorka rozpovie sa odohráva v období mexickej revolúcie a španielskej chrípky. Nechcem ti teraz z neho veľa prezradiť, pretože pred prečítaním tejto knihy som o nej ani ja nevedela viac, ako je napísané na zadnej strane jej obalu.

Rozhodne sa priprav na pomalý dej. Na oddychový príbeh, ktorý je napísaný naozaj krásne. Na podrobné opisy autorka nezabudla. Keď prekonáš pár strán a zvykneš si na jej štýl písania, príbeh ťa pohltí. Pomalosť príbehu a dlhší rozbeh by niekto považoval za mínus tejto knihy, ale pre mňa to tak nie je. Tento príbeh je doslova magický. Obsahuje podrobné opisy prirody, ľudí, vnútorného prežívania rôznych situácii. Kniha je rovnaká, ako sám život. Život je krásny, má veľa krás, ale je aj smutný či bolestivý. A naviac som sa dozvedela niečo viac o včelách.
 
Keď si túto knihu zaobstaráš neoľutuješ, ak hľadáš silný a krásny príbeh, napísaný netradičným spôsobom, odohrávajúci sa v netradičnom prostredí. Ponor sa do príbehu, zavri oči a nechaj pracovať tvoju predstavivosť. S touto knihou to bude krajšie, ako pri ktorejkoľvek inej. Kniha určite poteší aj náročného čitateľa.
 
Ďakujem vydavateľstvu Grada za zaslanie recenzného výtlačku.
Pre mojich českých sledujúcich: kniha „Šepot včel“ vyšla v minulom roku v Host Brno.
Moja prvá prečítaná kniha roka 2022 si nezaslúži nič iné, ako hodnotenie 5/5
5/5

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *