Romantika

Búrková sestra

„V slabých chvíľach nájdeš svoju silu.“

Musím povedať, že ďalšia čas série „Sedem sestier“ bola rovnako úchvatná, ako tá prvá. Len čiastočne si viem predstaviť, aké muselo byť pre autorku náročné zhromaždiť toľko dát a historických udalostí, aby vytvorila takýto ďalší úžasný príbeh.
Počas počúvania (čítania) knihy som mala chuť vybrať sa do Nórska. Áno, ja, čo nemám rada zimu, by som chcela vidieť všetky tie krásny, ktoré autorka opisuje.😍

„Ak má človek niečoho priveľa môže to byť pre neho rovnako ťažké, ako keď ma niečoho málo.“

No nič, späť ku knihe. „Búrková sestra“ je o Ally, ďalšej (druhej) sestre, ktorá sa vydá po stopách svojej minulosti. Udialo sa jej mnohé. Mnoho krásneho a úžasného. Mnoho hrozného a bolestivého. Láska, nádej, bolesť, strata, strach… To je len časť pocitov, ktoré prežila.

Ani neviem, čo ti napísať, aby som neprazradila nič podstatné z príbehu. Napoviem ti týmto citátom z knihy:

„Hudba je láska hľadajúca hlas.“

Ak je už z predchádzajúcich riadkov jasné, Ally sa vyberie do Nórska a pátra tam po svojich koreňoch, po svojej biologickej rodine podľa inštrukcií, ktoré jej nechal otec. Snaží sa posunúť svoj život vpred a dať mu zmysel.

Pre koho je táto kniha?

Podľa mňa pre milovníka/milovníčku oddychových príbehov. Kde-tu sa v knihe nachádza trochu romantiky aj trochu napätia. Príbeh autorka napísala veľmi dobre, pútavo a jednoducho. Aj napriek mnohým postavám pri čítaní nestratíš „niť“, takže knihu prečítaš bez veľkej námahy.

Aj keď je kniha súčasťou série o siedmich sestrách, môžeš ju úplne pokojne čítať aj bez toho, aby si mal/a prečítanú predchádzajúcu časť.

Na konci knihy nájdeš otázky a odpovede, kde autorka odpovedá na otázky svojich fanúšikov ohľadne tejto knihy a aj série. Dozvieš sa, prečo Ally autorka poslala práve do Nórska, prečo jej dala tie konkrétne korene a čo bude obsahovať ďalšie pokračovanie.

„Určíte existujú milióny ľudí, ktorí majú na niečo prirodzené danosti, no ak ich nerozvíjajú a neoddajú sa im, nikdy ich naplno nezúžitkujú.“

Moje hodnotenie 4,5/5
4.5/5

Mne osobne sa príbeh veľmi páčil a myslím, že príbeh Ally a celkovo aj príbehy siedmich sestier si nájdu (a určite už aj našli) mnoho fanúšikov.

Musím však skonštatovať niečo, čo som si pri predchádzajúcej audioknihe nevšimla. Knihy nahovorila Zuzana Jurigová Kapráliková a musela som si prehrávanie knihy zrýchliť (aj pri prvej časti aj teraz) minimalne na 1,25x alebo ešte lepšie na 1,5x rýchlejšie, pretože jej pomalé rozprávanie mi bolo až nepríjemné. Ak si knihu zaobstaráš v audio verzii, skús to isté – je to omnoho lepšie. 😁

Za poskytnutie audioknihy na vypočutie ďakujem vydavateľstvu Tatran. Audioknihu som počúvala cez aplikáciu Audiolibrix (je dostupná pre iOS aj Android).

Ak ťa zaujíma, čím žijem a čo čítam, sleduj ma na mojich sociálnych sieťach 👇

One Comment

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *